Agrecol zaprasza na Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Spotkania Blogerów Ogrodniczych to nowy, dynamicznie rozwijający się projekt zrzeszający ogrodowych publicystów internetowych. Spotkania te odbywają się podczas dwóch największych wydarzeń ogrodniczych w Polsce. Pierwsze rozpoczynające sezon – Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu i zamykająca Wystawa „Zieleń to Życie” w Warszawie. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem od początku ich powstania. W pierwszym spotkaniu wzięło udział około 100 osób, podczas drugiego liczba ta powiększyła się niemal dwukrotnie. W czasie SBO wygłaszane są prelekcje obejmujące tematykę ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Można też zapoznać się z tajnikami szeroko pojętego warsztatu blogera, funkcjonowania współczesnej blogosfery i mediów społecznościowych. Przekazywane są też informacje dotyczące  współpracy komercyjnej, a także uczciwych praktyk blogerskich i biznesowych. Do wygłaszania prelekcji zapraszane są osoby z doświadczeniem zawodowym, będące autorytetami w danej dziedzinie.Co jest równie cenne, a czasami nawet ważniejsze, można też liczyć na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami Spotkań.
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych Agrecol
Jesteście sponsorem 3SBO na Gardenii. Co spowodowało, że firma Agrecol chciała nim zostać?
 Sponsorowanie tego typu wydarzenia to dla nas bardzo dobry sposób na promowanie naszej marki ogrodniczej. Uważnie przyglądaliśmy się dwóm poprzednim edycjom takich spotkań. Każda kolejna taka impreza towarzysząca targom w Poznaniu i w Warszawie uzyskiwała coraz większy rozgłos medialny. Mamy na koncie wiele innowacyjnych działań marketingowych, które okazały się potem strzałem w dziesiątkę! Sponsoring i tym samym nasz aktywny udział w 3SBO będzie świetną okazją dla uczestników aby poznać lepiej nasze produkty w tym nowości. To po prostu skuteczna reklama.
Agrecol Wojciech Wardecki
Czy  firma Agrecol planuje dalszą współpracę z blogerami?
Oczywiście. Mamy kilka pomysłów na to aby w ramach tworzącego się obecnie stowarzyszenia ZIELONA MASA współpracować z Wami. Dodatkowo podczas 3SBO przedstawimy w trakcie naszego czasu na prezentację pewną ciekawą propozycję skierowaną do uczestników. Warto wtedy poświęcić nam uwagę. Liczymy także na to, iż w trakcie trwania 3SBO zrodzą się jakieś fajne pomysły!
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych1
 Jak zachęcicie czytelników do wzięcia udziału w 3SBO
Jesteśmy przekonani, że to spotkanie będzie najciekawsze a zarazem najlepsze z dotychczasowych. Jako osoba reprezentująca firmę sponsorującą 3SBO chciałbym jeszcze raz wspomnieć o naszej propozycji współpracy jaką wtedy przedstawimy. Od kilkunastu dni także intensywnie udostępniamy wszelkie informacje na temat spotkania na naszych serwisach społecznościowych.
Agrecol Wojciech Wardecki
Czemu warto współpracować z Agrecolem?
Wspólna praca nad ogrodniczymi projektami specjalnymi niesie obopólne korzyści. Weźmy jako przykład artykuł sponsorowany. Dla blogera to przede wszystkim szansa na zwiększenie odwiedzin jego strony gdyż taki wpis chętnie udostępniamy na naszych profilach społecznościowych. W chwili obecnej oficjalny fanpage na Facebooku ma ponad 87 tysięcy polubień głównie wśród miłośników ogrodnictwa. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze ustalone wynagrodzenie na zasadzie my – zleceniodawca a bloger – zleceniobiorca. Dla nas jest to przede wszystkim jedna ze skutecznych form reklamy w Internecie jakie prowadzimy.
spotkanie blogerów ogrodniczych 2
Jakie plany ma firma Agrecol na 2016 rok?
W nowym sezonie zamierzamy się skupić na działaniach promujących nasze nowe serie produktowe. Wymienię tu przede wszystkim serię odżywek do roślin „STRONG”, za którą odbierzemy na Gardenii Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Naszym dużym sukcesem jest fakt, iż jest to czwarta z rzędu taka prestiżowa nagroda! Wspomnę także o serii EKO RANCZO, w skład której wchodzą posypowe nawozy organiczne i obornik granulowany. Na rynek także powinna w tym roku trafić trzecia seria, w której znajdować się będą produkty dedykowane pod uprawy ekologiczne. Jako Agrecol Studio – wewnętrzny dział marketingowo – graficzny planujemy kilkanaście premier filmowych na naszym kanale YouTube, do którego subskrypcji zachęcam. Będziemy tam emitować serię z cyklu „Agrecol na ogrodowym szlaku” powstałą przy współpracy z Witoldem Czuksanowem  Pierwszego dnia wiosny będzie premierowy odcinek nr 1. W planach mamy jeszcze inne działania, których (jak na lidera w branży ogrodniczej przystało) jest tak naprawdę bardzo dużo. Aby być na bieżąco zachęcam do śledzenia naszych kont społecznościowych.
Dziękuję Arkadiuszowi Ziębaczewskiemu, który w firmie Agrecol Sp. z o.o. jest Marketing Managerem, za wspieranie działań Blogerów Ogrodniczych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz