Targi Ogrodnicze Gardenia

targi ogrodnicze gardenia 2019

Targi Ogrodnicze  Gardenia niestety już się  zakończyły. Pożegnaliśmy piękny Poznań, w którym się odbyły. Dzięki tym pierwszym w sezonie tak wielkim targom poczuliśmy oddech wiosny. Gardenia przywitała nas zapachami, kolorami i pięknymi widokami. Emocje jakie towarzyszyły targom już opadły, teraz spokojnie można napisać relacje 😉

Luty, czy to początek wiosny?

Zdawało by się, że luty to nie specjalnie dobry czas na targi ogrodnicze. Przecież jest zimno, wietrznie, często mroźno, ponuro i paskudnie. Do prawdziwej wiosny jeszcze daleko. Więc czym mogą nas zaskoczyć wystawcy? Jak mogą sprawić, że poczujemy powiew wiosny na plecach? Czy to możliwe o tej porze roku znaleźć inspirację, wenę twórczą do tworzenia czegoś nowego we własnym ogrodzie? Targi Ogrodnicze Gardenia zrobiły co mogły, i zdecydowanie dały radę.

Wystawa florystyczna.

Pierwsza hala jaką odwiedziliśmy, zaskoczyła nas obfitością kolorów, różnorodnością formy i zapachów. Jak się pewnie domyślacie była to hala z wystawą florystyczną. Za każdym razem gdy mam okazje oglądać takie pokazy zaskakuje mnie pomysłowość florystów. Tym razem też się nie zawiodłem. Unoszący się wszędzie zapach kwiatów już wprawiał w znakomity humor, ale widoki jakie zaprezentowali floryści były ucztą dla oka. Pokaz najwyższych umiejętności florystycznych połączonych z dobrym gustem i pomysłowością. Kącik jednej z firm Plastiflora o nazwie Niebo nad Fidżi pełen smaku i dobrego gustu. Połączenie roślin domowych pięknych monster z egzotycznymi dodatkami robił wrażenie.

Oczywiście wystawcy Targów Gardenia nie poprzestali na tym. Hitem były ubrania, dokładnie marynarki ozdobione kwiatami w bardzo oryginalny sposób. Propozycja dla pań to kwiatowe nakrycia głowy. Kompozycje przywodzące na myśl sielskość, uroki kwietnych wianków w połączeniu z kunsztem ich wykonania.

Szkółki, byliny, drzewa, krzewy, kwiaty.

Jak co roku na Targach Gardenia pojawili się najbardziej znani właściciele i przedstawiciele szkółek ogrodniczych. Nie moglibyśmy nie wspomnieć o Szkółce Polskie Korzenie Kałuzińskich, którzy w tym roku obchodzili swój jubileusz. Wiedza jaką posiedli została przekuta na bardzo dobrej jakości rośliny. Z pewnością wszyscy się zastanawiają jak w lutym można wyeksponować rośliny, przecież nic nie kwitnie. Nic bardziej mylnego, wspaniale aranżacje stoisk jakie zobaczyliśmy, były bardzo zachęcające. Przyciągały uwagę, były niebanalne i na wysokim poziomie. Cudowne magnolie, rozsiewające swój zapach kusiły wyglądem i urodą. Wszechobecne prymule w niesamowitych kolorach, tulipany, hiacynty sprawiały, że człowiek czuł wiosnę w kościach.

ptr
targi ogrodnicze gardenia 2019

3 x W czyli Warsztaty, wykłady, wiedza.

Gardenia to nie tylko drzewa, krzewy, kwiaty, dekor, otwarty rynek dla zwiedzających, gdzie można zakupić nowe okazy roślin do ogrodu. Targi Gardenii to też, a może głównie edukacja i propagowanie szeroko pojętej wiedzy ogrodniczej. Właśnie dlatego przez cały czas trwania targów można było uczestniczyć w szkoleniach np. z zakresu bezpiecznego stosowania oprysków prowadzone przez dr. Joannę Gałązkę znaną jako offgrodniczka wraz z firmą Kwazar. Witold Czuksanow prowadził Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze, na których można było uzyskać porady z zakresu ogrodnictwa. Marek Jezierski udzielał porad przez cały czas trwania Targów Gardenia. Jego wykłady ściągnęły nie małą rzeszę ludzi żądną wiedzy.

Dla tych, którzy wiedzę chcieli przekuć teorię na praktykę, zorganizowano warsztaty Tworzenia Lasów w Żarówkach, Zielone na legalu prowadzone przez Wojciecha Wardeckiego. Zajęcia praktyczne na, których dzięki specjalistycznym narzędziom udało się stworzyć małe arcydzieła. Po zajęciach Wojciech Wardecki udzielał informacji dotyczącej ogrodów i lasów w szkle.

Coś dla ogrodu, coś dla oka i duszy.

Targi Ogrodnicze Gardenia to miejsce gdzie odnajdą się zarówno fachowcy jak i dopiero początkujący ogrodnicy. Miejsce gdzie można uzyskać fachowe porady, nauczyć się nowych rzeczy spotkać znanych i lubianych blogerów ogrodniczych czy prowadzących programy o takiej tematyce. Gardenia to idealne miejsce by czerpać inspiracje nie tylko do tworzenia własnych ogrodów, ale ich ozdabiania w niepowtarzalny sposób.

targi ogrodnicze gardenia 2019OSTO

Targi Gardenia umożliwiają wszystkim zwiedzającym odnalezienie własnego kawałka magicznego świata. Jesteśmy pewni, że Ogrody pokazowe stały się bodźcem dla wielu odwiedzających, aby zrobić rewolucje we własnym ogrodzie. Hitem Targów Gardenia była różnego rodzaju biżuteria ogrodowa. Naszą uwagę przykuła biżuteria rdzą malowana. Bardzo oryginalna i niepowtarzalna ozdoba w połączeniu z wysokimi trawami robiła ogromne wrażenie. Na targach nie zabrakło oczywiście innych rzeczy związanych z szeroko pojętym ogrodnictwem. Maszyny ogrodnicze, nawozy, nasiona, narzędzia ogrodnicze, sadzonki, cebule, donice, wysokie grządki, altany, ławki, place zabaw, baseny i wiele innych. To wszystko można było znaleźć na Międzynarodowych Targach Gardenia w Poznaniu.

Koniec targów Gardenia i co dalej?

Targi Gardenia zakończyły się, trzeba było opuścić piękny Poznań i co dalej? Dalej, wszyscy zachwyceni z naładowanymi akumulatorami, z torbami pełnymi nowych kwiatów, cebulek i sadzonek, kieszeniami pełnymi wizytówek szkółek w których dokonamy zakupu bylin, krzewów czy drzew ozdobnych, głowami po czubek wypełnionymi wiedzą wracamy do domów. Czekamy cierpliwie na przyjście tej prawdziwej wiosny, tej ogrodniczej i pędem ruszamy do własnych ogrodów, na tarasy i balkony, aby stały się one jeszcze piękniejsze. Wprowadzamy w życie nowe pomysły, zaczerpnięte inspiracje, wykorzystujemy w praktyce zdobytą wiedzę. Kiedy przyjdzie już ten moment pełnego zachwytu nad własną pracą, nad zmianami jakich dokonaliśmy cieszymy się i czekamy spokojnie na kolejną edycję Targów Gardenia. Kochani do zobaczenia za rok.

targi ogrodnicze gardenia 2019

PODOBNE ARTYKUŁY

2 Komentarze

Twój komentarz