Balkon z białymi donicami

Biel jest symbolem czystości i niewinności, a także odnowy życia duchowego. Taki kolor donic został wybrany przez klienta, któremu zależało na utrzymaniu poczucia sterylności i czystości. W tym wypadku nic innego nie będzie pasować tak bardzo, jak białe donice.
Balkon z białymi donicami
białe donice

Balkon z białymi donicami. Wybór donic na balkon jest bardzo trudny. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, takich jak ich wielkość, kolor, materiał z jakiego zostały wykonane etc. Przy wyborze tych donic kierowałem się patriotyzmem lokalnym 😉 Do aranżacji balkonu została bowiem wykorzystana polska marka donic do ogrodów. Donice wykonane są z polietylenu (PE), dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Doskonale sprawdzają się jako dekoracja na tarasie, w ogrodzie, biurze i domu. Nowoczesny design donic zapewnia stylowy efekt przy zastosowaniu żywych roślin.

Białe donice balkonowe
Białe donice balkonowe
Balkon z białymi donicami

Naprzeciwko balkonu znajdują się okna wychodzące z innego bloku. Z tego powodu w donicach zostały posadzone bambusy, które miały osłonić okna mieszkania i zapewnić odrobinę prywatności, gdy siedzi się na balkonie lub wykonuje domowe czynności w mieszkaniu. O uprawie bambusów pisałem już wcześniej. Jeśli polubiliście te rośliny tak samo jak ja, możecie sięgnąć do materiałów z innych tekstów.

Białe donice balkonowe
Białe donice balkonowe z bambusami
Balkon z białymi donicami – wskazówki:
  • pamiętacie, aby na etapie wyboru roślin kupować takie, które mają zdrowy system korzeniowy, nie są przesuszone, wypuszczają nowe pędy, są zdrowe – bez chorób i szkodników.

Białe donice balkonowe

  • na dno donic wsypujcie zawsze keramzyt, a w dnie donicy muszą być otwory odprowadzające nadmiar wody.

Czasem do bieli pasuje czerwień – wtedy robi się patriotycznie 😉 Zobaczcie, jak czerwone donice wyglądają na balkonie innego klienta – TUTAJ. Mam nadzieję, że powyższa realizacja stanie się dla Was inspiracją, nie będziecie się bać białego koloru i pozbędziecie się natrętnych myśli, że białe szybko się brudzi.

Pamiętajcie, aby materiał z którego są wykonane donice, dawał się łatwo wyczyścić – choćby wilgotną ściereczką.

PODOBNE ARTYKUŁY

3 Komentarze

Twój komentarz