Blog ogrodniczy to źródło wiedzy i inspiracji

Jeżeli Twoją pasją są rośliny, kochasz je pielęgnować, troszczyć się o nie, masz swój ogród albo balkon, to już masz możliwość aby podzielić się swoją miłością do roślin zakładając swój blog ogrodniczy, na którym opowiesz o swoich kwiatach, podzielisz się swoimi obserwacjami. A kto wie, może za jakiś czas jak stanie się on popularniejszy, zaczniesz na nim zarabiać?
BLOG OGRODNICZY
Blog ogrodniczy to źródło wiedzy i inspiracji

Blog jest formą pamiętania w którym regularnie zapisuje się swoje przemyślenia, obserwacje i doświadczenia. Oczywiście możesz prowadzić blog ogrodniczy tylko dla siebie. Ale po co? W pisaniu bloga, trzeba odkryć w sobie emocjonalnego ekshibicjonistę – porównanie lekko przerysowane, ale po zastanowieniu się, coś w tym jest. W końcu dzielisz się emocjami i myślami które mogą zostać skrytykowane lub pochwalone, a to wymaga odwagi odsłonięcia uczuć. Jednak nie można się tylko bać! Trzeba działać, robić swoje! przeć do przodu i nie ulegać krytyce innych osób ciągnących Cię w dół.

Jak powinien wyglądać blog ogrodniczy?
blog ogrodniczy
U Iwonki w ogródku

Tu wypada powiedzieć, że „zasady są po to, żeby je łamać”  Nie musisz trzymać się ŻADNYCH zasad ani ogólnie przyjętych reguł! Grunt, aby zachowywać się kulturalnie i nikogo nie obrażać. Bo człowiek, który nie szanuje innych, sam do końca nie zasługuje na szacunek. Kto będzie chciał czytać takiego bloga? Po co? Co można na nim znaleźć poza jadem i obelgami? Weźcie to sobie proszę do serca, bo to moja jedyna rada w temacie jak powinien wyglądać blog ogrodniczy. Moja życiowa dewiza głosi: „Traktuj innych tak, jak chcesz być traktowany”. Pamiętaj też o tym, że na swoim blogu jesteś gospodarzem i to Ty ustalasz zasady. Możesz pisać profesjonalnym językiem używając fachowej nomenklatury, gdzie dzielisz się swoim doświadczeniem. Możesz uczynić z tego zabawę dając radość innym kiedy go czytają. Obecnie sam odwiedzam regularnie jednego bloga – śmiejąc się z dowcipnego języka, kreatywności, poczucia humoru.  Zapraszam TUTAJ.

Blog ogrodniczy
Małgorzata Śliwakowska
Alternatywa Bloga ogrodniczego

Jeżeli uznasz, że nie masz talentu do pisania, blog ogrodniczy, może przyjąć formę fotobloga, na którym zamieścisz zdjęcia swoich kwiatów, ogrodu, balkonu czy tarasu. Możesz na swoim fotoblogu pokazać etapy wykonywania ogrodu, obsadzania skrzynek balkonowych, pokazać rozwój roślin w ciągu całego roku lub na przestrzeni lat. Jeżeli będzie tak, że poza dzieleniem się zdjęciami i treścią to dla Ciebie niewystarczające, pójdź o jeden krok dalej! załóż….

Fanpage na facebooku

przyznam szczerze, że to moja ulubiona forma wyrazu i dzielenia się swoją pasją, którą staram się zarażać innych. Jako zodiakalny baran lubię działać, aktywizować innych ludzi, zachęcać ich do pokazywania swoich roślin, motywować i zarażać optymizmem. Wyjdzie, że się chwalę, ale jest czym;) W chwili obecnej na swoim fanpage’u mam ponad 7 tysięcy osób. Są to osoby, które znam osobiście z forów ogrodniczych, innych fanpae’y, innych blogów ogrodniczych. Mój fanpage odwiedzają osoby, które szukają informacji o roślinach, inspiracji, biorą udział w organizowanych przeze mnie konkursach ogrodniczych i zabawach. Mój fanpage to mój mały sukces, ponieważ moje konkursy cieszą się OGROMNYM zainteresowaniem. W tym roku został pobity rekord! Zasięg konkursu Flower Power 2015 przekroczył ponad 112 tysięcy osób, czyniąc to najpopularniejszym konkursem ogrodniczym w sieci. Wszystko to udało mi sie osiągnąć dzięki pasji! Zaskakujące jest to, jak bardzo uczestnicy zaangażowali się przesyłając liczne prace konkursowe, jak dużą inwencją wykazywali się w czasie jego trwania i pozostali aktywni po jego rozstrzygnięciu, za co z tego miejsca wszystkim  dziękuję.

Blog ogrodniczy
Igor Majkowski

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak dużo jest miłośników ogrodów, pasjonatów ogrodnictwa, kolekcjonerów roślin. Ale smutno mi się robi, jak okazuje się, że tylko nieliczni chcą się tym dzielić z innymi.

Tym wpisem chciałbym Was zachęcić do zakładana blogów ogrodniczych, fanpage’y, albumów ze zdjęciami swoich roślin, ogrodów, działek, tarasów. Zachęcam do dzielenia się swoją pasją z innymi osobami. Człowiek, który dzieli się swoją pasją i wiedzą i jest w tym wszystkim wiarygodny, z pewnością znajdzie się wśród moim przyjaciół, którym pomogę wykonać krok do przodu.

Weźcie przykład z osób, które swoją ogromną pasją dzielą się z innymi. Są źródłem inspiracji, kreatywności. Zapraszam do zobaczenia choć kilku gościnnych wpisów ludzi, którzy zechcieli się podzielić swoją pasją na moim blogu – Małgorzata Śliwakowska piękny ogród! Iwona Kostrzewa – kreatywna i twórcza, Igor Majkowski kolekcjoner pasjonata, – Paweł Kaźmierski chodząca encyklopedia ogrodnicza

Dzielcie się swoją pasją! Zakładaj blog ogrodniczy! Zakładaj fanpage na Facebooku. A jak już to zrobicie podzielcie się nim także ze mną!

PODOBNE ARTYKUŁY

5 Komentarze

  1. Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga! Ja twojego również 🙂 I dobrze, że mobilizujesz innych do zakładania blogów ogrodniczych – ciągle jest ich za mało 😉

  2. Mi się­ marzy aby tolerancja, otwartość na `inne` lub `nowe` oraz szacunek i przyjaźń wobec drugiego `internetowego publicysty` była zawsze znakiem rozpoznawczym ogrodniczych blogerów. Mamy cudowną blogosferę ogrodniczą i niech się rozwija! A czemu jest tak cudna? Bo nie ma wdzięczniejszego tematu do pisania niż ogród i okołoogrodowe tematy!

  3. Od kilku tygodni przymierzam się do założenia własnego bloga dotyczącego projektowania ogrodów ale jakoś na razie brakuje czasu. Z nadejściem zimy pewnie będzie więcej czasu i chęci do podzielenia się ogrodniczymi przemyśleniami.

  4. […] Podczas spotkania blogerzy wybiorą najlepsze stoiska wystawiennicze, a ich autorom zostaną wręczone nagrody wybranym. Trzecie Spotkanie Blogerów Ogrodniczych odbędzie się w dniach 26-27 lutego 2016 roku. Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkie osoby, które prowadzą blogi, fanpage’e na faceboku, wideoblogi, administrują forami o tematyce ogrodniczej. Jeżeli jeszcze ich nie macie, to zapraszam do ich zakładania! A czemu? O tym dowiecie się TUTAJ. […]

  5. Z niecierpliwością czekam na 3SBO i możliwość rozmowy na żywo z osobami zafascynowanymi ogrodnictwem, które tak jak ja odczuwają potrzebę pisania o zieleni. Cieszę się, że na naszych blogach funpage’ach panuje świetna atmosfera, jest dużo życzliwości, a nie hejt, który zasypuje sieć. Pozdrawiam

Twój komentarz