Czerwone donice na balkon

Czerwień, najgorętsza ze wszystkich barw, od najdawniejszych czasów była kolorem życia i skrajnych uczuć. Pozytywne konotacje czerwieni to te kojarzone z miłością (czerwona róża, czerwone serduszka walentynkowe) i pasją (gorące uczucia – płomień). Czerwień symbolizuje też siły witalne, życie i piękno. Z ogromnej ilości symbolizowanych przez nią cech, do najważniejszych należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, przyjazność, ciepło i wrażliwość. Jest kojarzona z organizacjami charytatywnymi i pomocą medyczną (Czerwony Krzyż). Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem. Tym bardziej cieszę się, że moja klientka zdecydowała się na taki właśnie akcent kolorystyczny na swoim balkonie.
Czerwone donice na balkon
czerwone donice z bambusami
Czerwone donice

Właśnie czerwone donice zostały ustawione na balkonie przy ul. Giełdowej w jednym z apartamentowców. Ekskluzywny charakter miejsca wymagał wykorzystania najwyższej jakości materiałów – zarówno mebli, jak i donic.  Kuliste donice MANACOR to wyjątkowo piękne elementy wystroju, które przyciągają uwagę nie tylko swym kształtem, ale także błyszczącymi kolorami. Stawia się je na balkonach, tarasach, w biurach, hotelach czy obiektach użyteczności publicznej.

czerwone donice na balkon

Ważnym aspektem jest to, że donice mimo swej wielkości są stosunkowo lekkie. Są również łatwe w czyszczeniu. Mają owalny, designerski i ponadczasowy kształt. Nie pękają, nie ścierają się, nie ulegają gniciu, utlenianiu czy odbarwieniu. Mogą stanowić wieloletni element aranżacji. Donice MANACOR to nowoczesne wykonanie, najwyższej klasy materiały odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia oraz designerska forma i kolorystyka. Wszystko to sprawia, że donice te są niezwykle trwałe i długo zachowają swój nienaganny wygląd.

czerwone donice
Rośliny do donic

W donicach zostały posadzone bambusy, które dzięki swojej lekkiej formie nadają lekkości. Są one traktowane jako roślina jednoroczna, ponieważ bambusy w donicach najczęściej przemarzają. Zamiast tych roślin mogą zostać posadzone trawy, które także będą bardzo dobrze się prezentować.

czerwone donice

Mam ogromną nadzieję, że ta realizacja zachęci do odważnego eksperymentowania i nie obawiania się wykorzystania koloru na balkonach, na tarasach i w ogrodach. Bo jak widać na zdjęciach, w tym wypadku rośliny są jedynie dodatkiem i tłem dla pięknych donic i eleganckich mebli.

czerwone donice

UWAGA dla osób, które chciałby takie donice na swój balkon. Często szerokość drzwi balkonowych jest zbyt mała, aby takie donice mogły przez nie przejść! Na miejscu może nas spotkać niemiła niespodzianka!

Donice można zakupić w sklepie internetowym ogrodolandia.pl, bambusy w zaprzyjaźnionej szkółce bambusowy sen.

PODOBNE ARTYKUŁY

3 Komentarze

Twój komentarz