Daglezja Ryki – Jesienne Barwy Traw 2018

15 i 16 września 2018! W centrum ogrodniczym Daglezja Ryki, odbyło się wielkie Święto Traw. Nie może być lepszego miejsca, choćby ze względu na fakt, że Daglezja posiada Narodową Kolekcje Traw. Z ogromną radością wracam do tego centrum ogrodniczego!

Daglezja Ryki

Kolekcja miskantów u Państwa Majów w Rykach jest największą i najlepiej prowadzoną kolekcją tej grupy roślin w Polsce, a być może również na świecie! W 1998 roku w głowach właścicieli Artura i Małgosi Maj zakiełkowała myśl o założeniu ogrodu. I wtedy 20 lat temu nastąpiły pierwsze nasadzenia roślin. Sosny, świerki i jodły zachwycały wtedy właścicieli ogrodu. Ich różnorodne formy, szeroka paleta barw i różnorodna budowa igieł…. Kolekcja iglaków, była uzupełniana o inne nasadzenia, które nadawały lekkości w ogrodzie jak zapewne się domyślacie to właśnie trawy podbiły serca właścicieli. Miskant chiński stanowi motyw mocny filar w ogrodzie.

Daglezja Ryki

Polskie Towarzystwo dendrologiczne w 2016 roku przyznało status „Kolekcji Narodowej Rodzaju MISKANTHUS” czego serdecznie gratuluję! Jak piszą właściciela ogrodów ich marzenie stało się rzeczywistością od tej pory ogród cieszy nie tylko ich oczy, ale także wszystkich zwiedzających, którzy mają niepowtarzalną okazję czerpać całą masę inspiracji, którą mogą przelewać i realizować we własnych przydomowych ogrodach.

Daglezja Ryki

Osobiście miałem okazję zwiedzać się ogród kilkukrotnie. Powiem jedno! Wygląda zachwycająco o każdej porze roku – od wczesnej wiosny aż do zimy. Zmienia się jego kształt i kolorystyka, aby w szczycie sezonu osiągnąć Zenit.  To właśnie wrzesień jest terminem, kiedy możemy odwiedzać ogrody pokazowe Państwa Majów podczas dni otwartych.

Daglezja Ryki

Zapraszam Was do zobacenia ogrodu Państwa Majów w innej fotorelacji z troszkę innej perspektywy: Miłej lektury i cieszenia się pięknymi widokami!

http://www.w-ogrodzie.com/ogrod-pokazowy/

P.S. jestem pewien, że zapytacie się o ozdoby wykorzystane w ogrodzie – wszyscy o nie pytają 😉 Odsyłam Was do ich autora – Przemysława Gronowskiego! P.S. ma tak piekny ogród, że sama Maja Popielarska go odwiedziła. Więc to już coś znaczy! Piszcie już bezpośrednio do Przemka na FB.

 

Niebanalne dekoracje ogrodowe

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

Twój komentarz