Już 13 i 14 stycznia przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie powstanie wyjątkowa przestrzeń– Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekać będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle które będę mieć przyjemność poprowadzić, upcyklingu i zdrowego żywienia, a także możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. 
#dobrepostanowienia
#dobrepostanowienia

Podczas wydarzenia będzie można złożyć noworoczne #dobrepostanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji z powietrza. Ogród Zimowy ArcelorMittal oraz towarzysząca mu akcja #dobrepostanowienia to dwudniowe wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na to, jaki mamy wpływ na otaczające nas środowisko naturalne oraz co możemy robić w celu ograniczenia negatywnych skutków zanieczyszczonego powietrza.

#dobrepostanowienia na nowy rok
#dobrepostanowienia
Wystawa i warsztaty dla dużych i małych

Główną atrakcją Ogrodu Zimowego ArcelorMittal będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, przygotowana przez florystów z Floral Academy. Wśród eksponowanych roślin pojawią siętakie gatunki jak dracena, anturium uprawne, zielistka Sternberga, skrzydłokwiat czy złotowiec – rekomendowane przez NASA jako te, które najskuteczniej walczą z zanieczyszczeniami. Specjaliści z Floral Academy przez dwa dni będą doradzać odwiedzającym, jakie gatunki najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu oraz jak dbać o nie w odpowiedni sposób.

#dobryprogram i #dobrepostanowienia

W programie wydarzenia znalazły się moje kochane warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, które regularnie prowadzę dla firmy Tomaszewski. Podczas zajęć będzie można stworzyć swój wymarzony ogród w szkle przy wykorzystaniu mchów i paproci, które świetnie oczyszczają powietrze. Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o roli diety w walce ze smogiem,przewidzianospotkanie  z ekspertkami z portalu edukacjazywieniowa.pl. Opowiedzą one m.in. o tym, że warto wybierać żywność bogatą w przeciwutleniacze i inne substancje bioaktywne, a także unikać żywności wysoko przetworzonej. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje i zabawy w Zimowym Ogrodzie oraz warsztaty z upcyklingu, podczas których dzieci będą tworzyły opaski z butelek PET.

Roślinka za #dobrepostanowienia

Program i tematyka imprezy mają skłonić mieszkańców Krakowa do włączenia się w działania na rzecz czystszego powietrza w mieście. Każdy, kto zdecyduje się podjąć noworoczne postanowienie wpływające pozytywnie na środowisko naturalne, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze, która ma przypominać o tym zobowiązaniu. Może to być postanowienie o segregowaniu śmieci, częstszym wybieraniu komunikacji miejskiej zamiast samochodu, korzystaniu z roweru, czy rezygnacji z jednorazowych toreb foliowych podczas robienia zakupów.

Noworoczne #dobrepostanowienia należy opublikować na fanpage’u ArcelorMittal Poland (www.facebook.com/ArcelorMittalPoland) z hasztagiem #dobrepostanowienia. Twórcy trzech  najlepszych, najbardziej kreatywnie opisanych postanowień, wygrają aparat Instax Mini, który pozwoli uwiecznić najlepsze momenty nowego, 2018 roku. Postanowienia będzie można również zapisać na specjalnie utworzonej ścianie w namiocie Ogrodu Zimowego, który stanie przed Nowohuckim Centrum Kultury 13 i 14 stycznia.

Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/ogrodzimowy_fb

Zapisy na warsztaty: http://bit.ly/ogrodzimowy

Mam nadzieję, że do zobaczenia!

Jeden komentarz

Twój komentarz