Doniczka na magnes – prezent dla ogrodnika

Podczas targów, wystaw czy wizyt w sklepach ogrodniczych zawsze rozglądam się za czymś ciekawym dla siebie, dla swoich klientów czy przyjaciół. Oczywiście za czymś, co jest związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Ale musi to być coś ciekawego, niebanalnego, ładnego – coś, co spowoduje, że powiem: TO JEST TO! Muszę przyznać – łatwo nie jest 😉
Doniczka na magnes
Doniczka na magnes
Zielony parapet a może zielona lodówka?

Podczas odbywających się Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days w Nadarzynie znalazłem bardzo fajne stoisko sklepu internetowego zielony parapet. Mieli setki małych sadzonek sukulentów i roślin egzotycznych. Niektórych gatunków nawet nie znałem i musiałem dopytywać o nie na miejscu. Znali każdą roślinę z polskiej i łacińskiej nazwy. Wiedzieli, jak je pielęgnować i co trzeba im zapewnić. Nie powiem – zaimponowali mi. Do tego młodzi, kreatywni i niezwykle mili!

zielony parapet

Doniczka na magnes

Poza roślinami zobaczyłem coś, co podbiło moje serce. Do metalowej półki były przyczepione osłonki na magnesy, w których znajdowały się rośliny z asortymentu sklepu. Nagle zaświeciła mi się lampka w głowie i pomyślałem o swoich klientach, którzy mogą ode mnie dostać fajny prezent z akcentem ogrodniczym! Nie jakiś banalny w postaci smyczy, ulotki, pendrive’a tylko mini doniczkę z rośliną, którą można przyczepić do lodówki jako magnes! Od razu zamówiłem kilka sztuk i poprosiłem o wysłanie paczki po targach… Jednak nie mogłem się doczekać i ponownie pojechałem na targi ostatniego dnia, aby odebrać wszystko osobiście 😉 Jako szczęśliwy posiadacz nowych gadżetów z pełną satysfakcją wróciłem do domu i zacząłem robić zdjęcia nowego zakupu. Sami zobaczcie, jak to wygląda.

Doniczka na magnes – gdzie przyczepić?

Doniczkę z rośliną można przyczepić do każdego metalowego elementu, jaki mamy w domu – lodówki, bocznej strony blatu, framugi okiennej, elementów wiszącej półki na ścianie etc. A co, jeśli mamy zabudowaną lodówkę i nie ma możliwości przyczepienia do niej doniczek? Szczerze mówiąc to trochę utrudnia sprawę – w końcu to doniczka na magnes 😉 Ale istnieje możliwość, by przyczepić metalowe płytki, na których bez obawy da się powiesić osłonki z magnesami.

Doniczka na magnes
Doniczka na magnes

Żeby nie było, że jestem ślepo zakochany w nowym gadżecie, pozwalam sobie wymienić zarówno jego zalety, jak i wady 😉 Jednak ważne jest, aby wady nie przesłoniły zalet – jak w życiu!

Zalety doniczek na magnes

Doniczka na magnesGłówną zaletą jest to, że nie musimy wbijać gwoździ, haczyków w ściany czy powierzchnię, na której chcemy powiesić doniczkę. Osłonka przyczepia się do każdej metalowej powierzchni bez konieczności jej niszczenia. Jeśli nie będziemy chcieli wykorzystać osłonki jako doniczki do roślin, możemy zastosować ją np. w łazience na szczoteczkę do zębów 😉 Dodatkowo do osłonki można nasypać podłoża, np. włókna kokosowego i wysiać nasionka – idealnie pasuje tu RZEŻUCHA.

Minusy doniczek na magnes

Problemem jest to, że mają małą średnicę i nie wszystkie rośliny się do nich zmieszczą, jednak małe sadzonki wejdą bez problemu. Bez wątpienia ziemia w małej doniczce szybko wysycha i roślinę trzeba częściej podlewać. Warto tu zastosować sukulenty takie, jak na zdjęciach. Z podlewaniem może pojawić się jeszcze inny problem – wydaje nam się, że jak nalejemy więcej, to na dłużej wystarczy. Nic z tych rzeczy! Lepiej roślinę podsuszyć niż zalać. Jeśli roślina zacznie gnić, trzeba koniecznie wymienić ją na nową.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Was do zaopatrzenia się w ten gadżet. Zapewniam: może stać się on fajnym akcentem w Waszym mieszkaniu – tak jak stał się w moim 🙂

PODOBNE ARTYKUŁY

7 Komentarze

  1. Witam. Mam 3 takie doniczki właśnie ktoś stłukł mi jedną oczywuscie najladniejsza ….swoje dostalam w prezencie od kolezanki z danii chcialabym dokupic ale totalnienie nie wiem gdzie…proszę o pomoc jakis adres….kontakt…

Twój komentarz