Gardenia 2016 na to czeka się cały rok. To właśnie na niej zaczyna się sezon ogrodniczy. To na Gardenię wybierają się wszystkie firmy. Nawiązywane się nowe kontakty. Firmy prześcigają się w chwytach marketingowych i pomysłach jak ściągnąć na swoje stoiska. Szkółkarze pokazują nowe aranżacje i nowe odmiany. Stoiska uginają się pod ciężarem roślin, ziemi, maszyn ciężkich, sprzętu, ulotek, banerów, materiałów reklamowych i wielkiego ego niektórych firm. To najlepsza okazja zademonstrowania kto rządzi, a kto musi zająć swoje miejsce na końcu kolejki po uznanie odwiedzających.

Gardenia 2016

Gardenia 2016 a dokładnie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu obchodziły 10-lecie istnienia. Przez ten czas rozrosły się spektakularnie. Stały się gigantycznym molochem do zwiedzenia którego potrzeba kilku dni. Stoiska wielkości wybiegu dla psa jak i te wielkości „boiska piłkarskiego” zlokalizowane są w kilku halach.

Gardenia 2016

Na Gardenii można było znaleźć wiele inspiracji, pomysłów które da się realizować w swoim ogrodzie, na balkonie i tarasie. Trzeba tylko się rozglądać, bo jest się „atakowanym” z każdej strony czymś ciekawym.

Gardenia 2016

Gardenia 2016 to pokazy florystyczne

Pokaz florystyczny

pokazami florystycznymi byłem zachwycony a dokładnie pracami konkursowymi! Choć widziałem je już ostatniego dnia wyobrażam sobie co tam musiało się dziać… Patrzyłem z niedowierzaniem jak piękne rzeczy mogą być stworzone przez polskich florystów. Choć zdania są podzielone i w kuluarach słyszałem głosy, że tegoroczny poziom jest niższy, mi osobiście bardzo się podobało. Zobaczcie prace. Moim zdaniem nie wymagają one komentarzy, bo „Koń jaki jest, każdy widzi” 😉 Gratulacje!

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 to stoiska ze sztucznymi kwiatami

Nie lubię sztucznych kwiatów bo kojarzą mi się z wiązankami pogrzebowymi, to jednak te zaprezentowane na stoiskach wyglądały jak prawdziwe! Stworzone z nich kompozycje były bardzo ładne. Okazuje się, że czas starych, sztucznych kwiatów już minął. Teraz mamy nową wysoką jakość –  wyglądają jak prawdziwe. Nawet w dotyku! umożliwia to ich zastosowanie bez krępacji, że zostaniemy oskarżenie o jakiś kicz;).

Gardenia 2016

Gardenia 2016

Gardenia – kicz na stoiskach

Przez całe swoje żyGardenia 2016cie byłem przekonany, że należy się odcinać od toksycznych ludzi, toksycznych relacji, które zakwaszają moje środowisko. Odcinam i do tego nie wracam. Tak też jest w przypadku odwiedzania stoisk, które mnie nie interesują. Nie chodzę z aparatem w poszukiwaniu wpadek, sztucznej fontanny, stoisk z biżuterią… Za to wolę swoją energię poświęcić na poszukiwaniu tego, czego szukam. Inspiracji, wiedzy, nowych kontaktów. W naturze mam tak, że wolę budować a nie burzyć. Łączyć a nie dzielić. Życie jest za krótkie, aby tracić czas na to co mało istotne. Szkoda mi go tracić na budzenie kontrowersji, pokazywanie tego co „brzydkie” (pojęcie względne). Z tego powodu w mojej relacji nie znajdziecie tego. Choć zaznaczę, że czasem się nie będziemy spodziewać, kiedy taki „kicz” nam się przyda do realizacji projektu, który stanie się HITEM. W końcu niedawno to obserwowaliśmy na przykładzie fotografii chorej bulwy ziemniaka sprzedanej za ponad milion $$$$$.

gif_03-07-11.11.43

Gardenia 2016 to narzędzie i maszyny

Tu najlepszy podział zrobił mój nowy kolega – Tomasz Szostak. Nawet nie spróbuję go przebić, bo mi się nie uda. Jego relacja jest uniwersalna, skierowana zarówno do mężczyzn jak i do kobiet. Szczegóły TUTAJ. Tu muszę przyznać, że oferta maszyn bardzo rozbudowana i szeroka. Skierowana jest głownie do firm opiekujących się parkami, terenami miejskimi. Wiem, że pewnego dnia wśród moich klientów pojawi się taki u którego będę mógł jeździć takim traktorkiem i kosić trawę;) RELAKS:). Ale już mówiłem – marzenia się spełniają!

1654644_743930638979919_799748905_o

Gardenia 2016 – to seminaria i wykłady

To było nowe doświadczenie. Tak dużego audytorium z krwi i kości nie miałem. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów organizowało Forum Twórców Ogrodów na które zostałem zaproszony do wygłoszenia prelekcji p.t. „WYKORZYSTANIE MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH W  CELU BUDOWANIA RELACJI  Z  KLIENTEM”. To była czysta przyjemność zasiąść przy takich osobach jak Wojciech Januszczyk i Tomasz Ciesielski, który w wielu sprawach jest dla mnie jak wyrocznia! Serdecznie z tego miejsca dziękuję organizatorom za zaproszenie a uczestnikom za wysłuchanie.Agnieszka Gertner

Gardenia 2016

Gardenia 2016 to 3 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

To nadaje się na oddzielną relację – a znajdziecie ją TUTAJ.

To tyle w kwestii mojej relacji z samej Gardenii. Wątków do poruszenia jest znacznie więcej. Możnaby wydać folder informujący o Targach, kto był, kogo zabrakło… Napisać książkę co było, jak powstawało, Nakręcić film pokazujący wszystkie detale a i tak byłoby tego mało… Dla tego relacja jest stosunkowo krótka. Obraz mówi wszystko;) Jeżei czujecie głód informacji możecie poczytać na zaprzyjaźnionych blogach:

zogrodemnaty.pl, ogrodnikleszek.pl, pracowniawdolinie.pl, zielonabombonierka.pl, Brzezina Moja, oaza-zieleni.blogspot.com, zimozielonyogród, ogrodowa pasja, fajneogrody.pl

Jestem przekonany, że każdy kto odwiedzi ją za rok, znajdzie tam coś dla siebie! Choć jest to wydarzenie skierowane do osób zawodowo związanych z ogrodnictwem, architekturą krajobrazu to jeden dzien targów jest dniem otwartym dla zwiedzających.

Do zobaczenia za rok na Gardenii!

3 Komentarze

Twój komentarz