Gardenia 2016 Poznań – Relacja

Gardenia 2016 na to czeka się cały rok. To właśnie na niej zaczyna się sezon ogrodniczy. To na Gardenię wybierają się wszystkie firmy. Nawiązywane się nowe kontakty. Firmy prześcigają się w chwytach marketingowych i pomysłach jak ściągnąć na swoje stoiska. Szkółkarze pokazują nowe aranżacje i nowe odmiany. Stoiska uginają się pod ciężarem roślin, ziemi, maszyn ciężkich, sprzętu, ulotek, banerów, materiałów reklamowych i wielkiego ego niektórych firm. To najlepsza okazja zademonstrowania kto rządzi, a kto musi zająć swoje miejsce na końcu kolejki po uznanie odwiedzających.

Gardenia 2016

Gardenia 2016 a dokładnie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu obchodziły 10-lecie istnienia. Przez ten czas rozrosły się spektakularnie. Stały się gigantycznym molochem do zwiedzenia którego potrzeba kilku dni. Stoiska wielkości wybiegu dla psa jak i te wielkości „boiska piłkarskiego” zlokalizowane są w kilku halach.

Gardenia 2016

Na Gardenii można było znaleźć wiele inspiracji, pomysłów które da się realizować w swoim ogrodzie, na balkonie i tarasie. Trzeba tylko się rozglądać, bo jest się „atakowanym” z każdej strony czymś ciekawym.

Gardenia 2016

Gardenia 2016 to pokazy florystyczne

Pokaz florystyczny

pokazami florystycznymi byłem zachwycony a dokładnie pracami konkursowymi! Choć widziałem je już ostatniego dnia wyobrażam sobie co tam musiało się dziać… Patrzyłem z niedowierzaniem jak piękne rzeczy mogą być stworzone przez polskich florystów. Choć zdania są podzielone i w kuluarach słyszałem głosy, że tegoroczny poziom jest niższy, mi osobiście bardzo się podobało. Zobaczcie prace. Moim zdaniem nie wymagają one komentarzy, bo „Koń jaki jest, każdy widzi” 😉 Gratulacje!

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 pokaz florystyczny

Gardenia 2016 to stoiska ze sztucznymi kwiatami

Nie lubię sztucznych kwiatów bo kojarzą mi się z wiązankami pogrzebowymi, to jednak te zaprezentowane na stoiskach wyglądały jak prawdziwe! Stworzone z nich kompozycje były bardzo ładne. Okazuje się, że czas starych, sztucznych kwiatów już minął. Teraz mamy nową wysoką jakość –  wyglądają jak prawdziwe. Nawet w dotyku! umożliwia to ich zastosowanie bez krępacji, że zostaniemy oskarżenie o jakiś kicz;).

Gardenia 2016

Gardenia 2016

Gardenia – kicz na stoiskach

Przez całe swoje żyGardenia 2016cie byłem przekonany, że należy się odcinać od toksycznych ludzi, toksycznych relacji, które zakwaszają moje środowisko. Odcinam i do tego nie wracam. Tak też jest w przypadku odwiedzania stoisk, które mnie nie interesują. Nie chodzę z aparatem w poszukiwaniu wpadek, sztucznej fontanny, stoisk z biżuterią… Za to wolę swoją energię poświęcić na poszukiwaniu tego, czego szukam. Inspiracji, wiedzy, nowych kontaktów. W naturze mam tak, że wolę budować a nie burzyć. Łączyć a nie dzielić. Życie jest za krótkie, aby tracić czas na to co mało istotne. Szkoda mi go tracić na budzenie kontrowersji, pokazywanie tego co „brzydkie” (pojęcie względne). Z tego powodu w mojej relacji nie znajdziecie tego. Choć zaznaczę, że czasem się nie będziemy spodziewać, kiedy taki „kicz” nam się przyda do realizacji projektu, który stanie się HITEM. W końcu niedawno to obserwowaliśmy na przykładzie fotografii chorej bulwy ziemniaka sprzedanej za ponad milion $$$$$.

gif_03-07-11.11.43

Gardenia 2016 to narzędzie i maszyny

Tu najlepszy podział zrobił mój nowy kolega – Tomasz Szostak. Nawet nie spróbuję go przebić, bo mi się nie uda. Jego relacja jest uniwersalna, skierowana zarówno do mężczyzn jak i do kobiet. Szczegóły TUTAJ. Tu muszę przyznać, że oferta maszyn bardzo rozbudowana i szeroka. Skierowana jest głownie do firm opiekujących się parkami, terenami miejskimi. Wiem, że pewnego dnia wśród moich klientów pojawi się taki u którego będę mógł jeździć takim traktorkiem i kosić trawę;) RELAKS:). Ale już mówiłem – marzenia się spełniają!

1654644_743930638979919_799748905_o

Gardenia 2016 – to seminaria i wykłady

To było nowe doświadczenie. Tak dużego audytorium z krwi i kości nie miałem. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów organizowało Forum Twórców Ogrodów na które zostałem zaproszony do wygłoszenia prelekcji p.t. „WYKORZYSTANIE MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH W  CELU BUDOWANIA RELACJI  Z  KLIENTEM”. To była czysta przyjemność zasiąść przy takich osobach jak Wojciech Januszczyk i Tomasz Ciesielski, który w wielu sprawach jest dla mnie jak wyrocznia! Serdecznie z tego miejsca dziękuję organizatorom za zaproszenie a uczestnikom za wysłuchanie.Agnieszka Gertner

Gardenia 2016

Gardenia 2016 to 3 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

To nadaje się na oddzielną relację – a znajdziecie ją TUTAJ.

To tyle w kwestii mojej relacji z samej Gardenii. Wątków do poruszenia jest znacznie więcej. Możnaby wydać folder informujący o Targach, kto był, kogo zabrakło… Napisać książkę co było, jak powstawało, Nakręcić film pokazujący wszystkie detale a i tak byłoby tego mało… Dla tego relacja jest stosunkowo krótka. Obraz mówi wszystko;) Jeżei czujecie głód informacji możecie poczytać na zaprzyjaźnionych blogach:

zogrodemnaty.pl, ogrodnikleszek.pl, pracowniawdolinie.pl, zielonabombonierka.pl, Brzezina Moja, oaza-zieleni.blogspot.com, zimozielonyogród, ogrodowa pasja, fajneogrody.pl

Jestem przekonany, że każdy kto odwiedzi ją za rok, znajdzie tam coś dla siebie! Choć jest to wydarzenie skierowane do osób zawodowo związanych z ogrodnictwem, architekturą krajobrazu to jeden dzien targów jest dniem otwartym dla zwiedzających.

Do zobaczenia za rok na Gardenii!

PODOBNE ARTYKUŁY

3 Komentarze

Twój komentarz