Wszyscy doskonale wiemy, że wrzesień to czas kiedy w naszych ogrodach na balkonach i tarasach króluje wrzos. To właśnie on stał się motywem przewodnim w salonie kwiatowym Tomaszewski. W ostatnią sobotę września prowadziłem drugą edycję warsztatów tworzenia kompozycji z wykorzystaniem właśnie tych roślin.

Kompozycje z wrzosów u Tomaszewskiego

Kompozycje z wrzosów u Tomaszewskiego

W ruch poszły drewniane skrzynki i wiklinowe kosze. Wykorzystane zostały także ceramiczne donice i elementy dekoracyjne. Każdy uczestnik biorący udział w warsztatach miał także możliwość przywiezienia własnych donic i skrzynek, które mógł uzupełnić roślinami zakupionymi w salonie kwiatowym u Tomaszewskiego.

Kompozycje z wrzosów u Tomaszewskiego

Kompozycje z wrzosów u Tomaszewskiego
Praca dla największych…

To niezwykła przyjemność prowadzić zajęcia ogrodnicze u największego dystrybutora roślin doniczkowych w Polsce. Już ponad 2 lata współpracuje z firmą Tomaszewski jako ekspert ogrodniczy.  Organizuje tam warsztaty zrobienia ogrodów i lasów w szkle kokedamy, kompozycje z gwiazdy betlejemskiej czy wrzosów. Mam poczucie, że nasza współpraca rozkwita jak kwiaty dostępne u nich w sprzedaży.

Salon kwiatowy Tomaszewski, przestał być miejscem sprzedaży kwiatów. Poszedł o krok do przodu… Jako jedyne centrum ogrodnicze jakie zna,  organizuje stacjonarne warsztaty, w których każdy chętny może wziąć udział. Wystarczy obserwować stronę na Facebooku, aby na bieżąco otrzymywać informacje o organizowanych wydarzeniach. A jest ich sporo!

To ogromna radość, kiedy staje się częścią dużego projektu. Tak właśnie jest w tym wypadku. Wielokrotnie podkreślałem, że salon kwiatowy Tomaszewski jest bardzo bliski mojemu sercu. Już jako mały chłopiec jeździłem do nich, aby po przebywać w otoczeniu  zielonego. Teraz stałem się integralną częścią firmy, w której czuję się jak we własnym zielonym domu.

Czuj się jak u siebie…

Taki jest również zamysł organizowania warsztatów w salonie kwiatowym, aby każdy uczestnik mógł się poczuć jak u siebie. Aby mieć optymalne warunki do zdobycia wiedzy pozwalającej na prawidłowe pielęgnowanie roślin ogrodowych i kwiatów doniczkowych. W mojej ocenie warsztaty praktyczne sprzyjają zdobyciu takiej właśnie wiedzy.

Kompozycje z wrzosów u Tomaszewskiego

Zapraszam wszystkich do śledzenia i lajkowania fanpage’a  firmy Tomaszewski, oraz do brania udziału w organizowanych warsztatach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz