Kwiaty robiące wrażenie w rozmiarze XXL

Co lubimy w kwiatach? To proste! lubimy w nich kolor, oryginalny kształt, przyjemny zapach.  Ta roślina łączy wszystko co lubimy! Dodatkowo dochodzi wielkość kwiatów w formacie XXL! Jest to spełnienie naszych marzeń. Będziemy mieć w ogrodzie czy na tarasie egzotyczną piekność! Po zobaczeniu jej kwiatów, każdy będzie przecierać oczy ze zdumienia!
hibuskus bagienny
Hibiscus moscheutos

A oto Hibiskus bagienny (Hibiscus moscheutos). Roślina która przez wiele lat będzie cieszyć nasze oczy i będzie wywoływać zazdrość naszych sąsiadów i gości! ;). Nasza dzisiejsza bohaterka jest spokrewniona z malwą ogrodową i należy do tej samej rodziny Ślazowatych (Malvaceae). Warto zaznaczyć, że hibiskusy bylinowe to nie to samo co popularna w naszych ogrodach ketmia syryjska (Hibiscus syriacus) ani też często spotykana roślina doniczkowa chińska róża (Hibiscus rosa-sinensis).

hibuskus bagienny
Summerific-Cherry-Cheesecake
Trzeba przyznać jedno! Roślina urzeka swoimi gigantycznymi kwiatami, których średnica dochodzi do 30cm.Gdybyście zdecydowali się na zakup tej rośliny, poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak się nią zajać, jak się nię opiekować i co zrobić aby kwitła aż do jesieni.Nasza bylina dorasta do około 150 cm. Jej kwiaty mają żywotność jednego dnia. Kolor i kształt jest uzależniony od odmiany i moga być czerwone, łososiowe, różowe, białe czy malinowego. Kwiaty mogą mieć ciemniejsze oczko w środku.

Czas kwitnienie rozpczyna dość późno, bo od końca sierpnia aż do przymrozków.

hibuskus bagienny
hibuskus bagienny

Żeby dobrze rosła wymaga żyznej gleby o odczynie lekko kwaśnym (choć niektóre źródła piszą o odczynie obojętnym). Wystarczy jeżeli dołek pod sadzoną roślinę zaprawimy obficie nową ziemią ogrodniczą.

Sadząc roślinę, wybieramy dla niej słoneczne stanowisko. Może być to pełne słońce, ale trzeba pamiętać o zapewnieniu roślinie wtedy wystarczającej ilości wody. Jeżeli zostanie przesuszona, nie będzie tak obficie kwitnąć, i może zostać zaatakowana przez przędziorki.

Jej wielką zaletą, jest fakt, że nie trzeba jej wykopywać na zimę. Zimuje w miejscu w którym rosła. Jedyne co trzeba zrobić, to zabezpieczyć na zimę. Więcej o zabezpieczaniu roślin przeczytacie tutaj

hibuskus bagienny – Gdzie możemy je posadzić 

Hibiskusa moscheutos możemy sadzić jako pojedynczą roślinę, eksponując jej wielkie kwiaty. Można posadzić ją na słonecznej rabacie z bylinami, albo w pobliżu oczek wodnych lub cieków wodnych z powodu tolerancji na dużą wilgotność podłoża. Można go także posadzić na tarasach i balkonach jako soliter.

ROK W-OGRODZIE Z HIBISKUSEM

MAJ – Roślina dopiero zaczyna wypuszczać nowe pędy z ziemi. Więc cierpliwości! Dajmy jej czas na rozbudzenie się w naszym ogrodzie. Hibiskus szybciej wyrasta kiedy podłoże w którym rośnie jest nagrzane. Od maja rozpoczynamystosowanie nawozów dla roślin kwitnących. Możemy także zastosować nawóz granulowany o długim okresie działania.

Kiedy roślina osiągnie wysokość 20 cm uszczykujemy wierzchołki aby się rozkrzewiła

CZERWIEC – pobieranie sadzonek które posłużą do rozmnażania rośliny. Przy okazji spowodujemy, że nasza roślina rozkrzewi się. Zalecam zastosowanie ukorzeniacza do sadzonek zielnych. W przypadku wysiewu nasion, można uzyskać rośliny różniące się wielkością i kolorem kwiatów.

LIPIEC/SIERPIEŃ – Hibiscus rozpoczyna kwitnienie. Nie zapominamy o stałym podlewaniu i nawożeniu. Przez cały czas, usuwamy przekwitnięte kwiaty.Jeżeli zawiązują się nasiona, także je wycinamy.

WRZESIEŃ – zaprzestajemy nawożenia

PAŹDZIERNIK/LISTOPAD – PO PIERWSZYCH PRZYMROZKACH ścinamy pędy na wysokości 15 cm, a wokoło rośliny usypujemy kopczyk wysokości 30cm wykonany z mieszanki ziemi liści

Hibiscus moscheutos 'Luna Red'
Hibiscus moscheutos ‚Luna Red’

hibuskus bagienny – PRZEPIS NA SUKCES!Sposobem na osiągnięcie sukcesu w uprawie tego hibiskusa jest utrzymanie stale wilgotnego podłoża. Brak wody może spowodować, że roślina zrzuci pąki, przestanie obficie kwitnąć.

Głównie dostępn do wody zapewni niemal 100% pewność, że roślina odwdzięczy się spektakularnym kwitnieniem!

UWAGA!

– warto pomyśleć o podporach dla pędów

Przegląd odmian:

hibuskus bagienny
‚Berrylicious’
hibuskus bagienny
HIBISCUS X CRANBERRY CRUSH.
hibuskus bagienny
Summerific® ‚Cherry Cheesecake’

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY

4 Komentarze

  1. Dzisiaj widzialam ten kwiat na żywo. Zrobił na mnie przeogromne wrazenie! Kielichy dosłowie OGROMNE. Musze ja miec !!!

Twój komentarz