Motywem przewodnim ostatniego roku stały się ogrody w szkle. Moda na nie zalała Internety. Odkryłem radość i przyjemność tworzenia cudownych dzieł sztuki. Do tego zdecydowałem się na edukowanie innych ludzi, którzy chcą stworzyć mini ekosystemy dla siebie lub dla kogoś bliskiego.
las w słoju
Las w słoju lub ogród w szkle, kokedama
Las w słoju i ogród w szkle

Z dumą mogę ogłosić, że moja przygoda trwa i idzie o krok dalej! Na Międzynarodowej Wystawie Storczyków debiutowałem z autorskim projektem stojaka wraz ze szkłem do tworzenia ogrodów szkle. Mija rok odkąd rozpocząłem przygodę ze szkłem i prowadzonymi przeze mnie autorskimi warsztatami.

Przez ten czas  poprowadziłem blisko 100 warsztatów na terenie kraju. Odbywały się one podczas Międzynarodowych Wystaw Architektury Krajobrazu i ogrodnictwa, na targach związanych z designem m.in. MDO dla firmy Tomaszewski, firm eventowych i osób prywatnych. W zajęciach wzięło udział już ponad 2000 osób! Traktuję to jak sukces, bo realizuję swoją misję zaszczepiania w ludziach pasji do ogrodnictwa, podnoszenia estetyki przestrzeni w której się przebywa. To ogromna radość dla osób, które pierwszy raz tworzą takie ogrody i super zabawa dla uczestników zajęć!

Las w słoju lub ogród w szkle

Kocham to co robię

Przez ten rok widząc reakcję ludzi, którzy stali się częścią mojej przygody utwierdziłem się w przekonaniu, że to co robię jest dobre. Za każdym razem powtarzam, że mam niezwykłe szczęście, ponieważ robię to co kocham – mam kontakt z roślinami, edukuję, przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie, mam także kontakt z wieloma osobami, wymieniam się doświadczeniami, jeżdżę po Polsce i do tego dostaję za to pieniądze 😉 Żyć nie umierać! Ile osób ma takie szczęście jak ja?

Las w słoju lub ogród w szkle

Las w słoju lub ogród w szkle

Trzy twarze stojaka

Poznaliście już pierwszą odsłonę stojaka w którym jest wykorzystywany jako wazon na duże, cięte kwiaty. Dziś zaprezentowałem Wam drugą odsłonę. Za tydzień będzie trzecia.

  1. Jako piękny wazon na cięte, wysokie kwiaty
  2. Jako przestrzeń w której można stworzyć ogród w szkle lub las w szkle.
  3. Trzecia odsłona już niebawem…

Las w słoju lub ogród w szkle

Pewnie interesuje Was opis techniczny, więc dodam kilka słów na ten temat 😉 Stojak jest stworzony ze sklejki i może być dostępny w naturalnym kolorze lub bielony. W skład stojaka wchodzi 5 elementów. Obręcz (aureola) trzy nóżki mające imitować gałęzie i podstawka służąca także jako przykrycie do słoja. Jest to piękna dekoracja sama w sobie. Design i ręczna robota na najwyższym poziomie. Stabilnie podtrzymuje wysoki szklany klosz.

Jeśli widzielibyście ogród w szkle właśnie w takim stojaki i kloszu, zobaczcie jak można go samodzielnie stworzyć na filmiku poniżej.

Jak stworzyć ogród w szkle

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

Twój komentarz