Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”2015 – OBUDŹ EMOCJE!

Ta wystawa zapadnie w mojej pamięci na całe życie! I nie dla tego, że zawsze mnie zaskakuje i od lat ją odwiedzam, ale dla tego, że w tegorocznej edycji stałem się jej częścią i miałem przyjemność w jakimś sensie zapisać się na kartach historycznej 23 edycji Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie, której hasło nawoływało aby „Obudzić emocje”.

Zacznę od początku. Przed wejściem do EXPO, budowane są Ogrody pokazowe – podczas 23 było ich łącznie 6. One także mają budzić emocje – które ewidentnie były skrajne…A czemu? to już za chwilę. 

Pierwszy przedogródek zatytułowany jest Na krawędzi przestrzeni – na progu emocji” pozwalam sobie pominąć. Drugi „W krainie pnączy” (sama nazwa mówi wszystko – więc pomijam). „Wariacje nad wodą” – przepraszam ale pomijam:) „Przedogródek podróżnika’ – mega mi się podobał – lecę dalej;) Piąty to „Włącz wyobraźnię” – mój klimat!… Ale zmierzam do szóstego ogródka, który NAJMNIEJ mi się podobał i budził we mnie NAJWIĘCEJ emocji – „OGRÓD SNU”! Jak wyglądały zbudowane ogrody zobaczycie na filmiku;)

Słyszymy „Ogród ze snu” – myślimy kwiaty, zapach, miękka trawa łaskocząca w stopy, śpiew ptaków,, słońce ogrzewające skórę… A tu takiego „Wała”! To ogród, w którym nie chcemy być, to sen z którego chcemy się wyrwać a nie możemy! Industrialny ogród pełen zardzewiałych metalowych części, prętów, unoszącej się mgły…jak z jakiegoś koszmaru z „ulicy wiązów…brakowało tylko Freddego Kruegera z metalowymi szponami zamiast paznokci! Mnie osobiście przeraził… nikomu nie życzę takiego ogrodu i takiego snu! Ale, ale! Chwila…po co budować takie szkaradztwo? I tu dochodzimy do rozwiązania zagadki! Partnerem realizowanego projektu była FUNDACJA Ewy Błaszczyk „AKOGO?” która pomaga dzieciakom wybudzić się ze snu i koszmaru ich rodziny. Dla tego ten ogród otrzymał u mnie numer 1! Super robota! Piękna robota!

ogród ze snu

ogród ze snu

ogród ze snu

ogród ze snu

Wchodzimy do środka! A tam czekają na nas dwie hale wypełnione po brzegi maszynami, urządzeniami, narzędziami, doniczkami, małą architekturą, i co nas najbardziej interesuje RO-ŚLI-NA-MI! Patrzymy się na nie i pragniemy w każdej ilości! Od razu przypomina mi się dowcip – Panie doktorze, poproszę coś na zachłanność….Tylko DUŻO! DUŻO”;) I to właśnie mamy! drzewa, krzewy, krzewinki, kwiaty jednoroczne, byliny wylewają się ze stoisk jakby chciały wejść do mojej torby i wyjść ze mną!

20150903_121628
20150904_085446

Co stoisko to ładniejsze! to ma coś innego. No i niech mnie piorun trafi, jeżeli ktoś powie, że niczego nie znalazł, co mu się nie podobało! W tej fotorelacji chciałbym Wam pokazać bogactwo stoisk wystawienniczych, a nie makrofotografie roślin. Może właśnie to Was przekona do brania udziału w targach.

Nie sposób pokazać w kilku zdjęciach bogactwa stoisk, więc uchwyciłem wszystko w króciutkie filmiki aby Was nei zanudzić;) Gdybyście zasypiali, jest też muzyczka;) Strasznie głupkowata, ale lepsze to niż oglądanie takich widoków w ciszy;)

Na początku napisałem, że podczas tej edycji stałem się częścią tych targów – Pewnie  domyślacie się co miałem na myśli;) Miałem przyjemność współorganizować już 2. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych, podczas którego wiele się działo! Oj wiele. Emocje (mnie) nie opuszczały nawet po opuszczeniu targów. Jeżeli jestescie ciekawi co się działo – zapraszam do zobaczenia tego TUTAJ;).

Relacje okiem innych Blogerów:

Zielona Pracownia, Ogrodnik Leszek, Gardenica, WERXWER, Blog Leonardy, wirtualny ogród, Ogrody Ewy G, Międzyzdroje, zielony ogródek, wolniej, tu i teraz, Kropki i kwiatki, Ogrodowa pasja.

PODOBNE ARTYKUŁY

4 Komentarze

  1. Witam serdecznie,

    Bardzo ciekawy wpis na blogu, czyta się płynnie i z przyjemnością. Również obserwowałam wystawę „Zieleń to Życie 2015” . Zazdroszę, że mogli Państwo wziąć udział w tym fantastycznym wydarzeniu, dziękuję za wspaniałą relację! Mam nadzieję, że uda mi się za rok zorganizować czynny udział z FloraQueen. 🙂

    Serdecznie pozdrawiam,
    Anna

  2. […] Czasem dzieje się tak, że człowiek nie ma chęci siedzieć w domu. Coś go ciągnie do miasta, do ludzi. Tak było też 19 września kiedy ja, Ania Stachurska z Fanych Ogrodów i Łukasz Skob z BEZ-OGRÓDEK wsadziliśmy tyłki  do auta i pojechaliśmy odwiedzić jedną ze szkółek, która otrzymała srebrną Nagrodę Blogerów za najładniejsze stoisko podczas wystawie Zieleń to Życie 2015. […]

Twój komentarz