Minieuroland w Kłodzku To jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących istne arboretum. Otwarty w lipcu 2015 roku jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tys. m² znajduje się obecnie 40 makiet przedstawiających miniatury najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. Znajdują się tu najciekawsze przykłady architektury m.in. takie jak Łuk Triumfalny, kompleks pałacu Zwinger z Drezna, Big Ben czy zamek Książ.
Minieuroland w Kłodzku
Minieuroland w Kłodzku

Minieuroland w Kłodzku jest wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin – pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holandii i Belgii. Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół założenie parkowe jest idealnym miejscem do relaksu, wypoczynku i ciekawego spędzenia czasu z rodziną.

Minieuroland w Kłodzku

Dla najmłodszych został przygotowany jeden z największych placów zabaw w regionie. Minieuroland to przede wszystkim miejsce dla miłośników przyrody, zapachów i kolorów.

Minieuroland w Kłodzku

Bazując na doświadczeniu z poprzedniego roku postanowiliśmy zainicjować wspaniałe wydarzenie jakim jest Festiwal Kwiatów, który będzie można podziwiać od czerwca, aż do końca października. W ramach tego wydarzenia w najbliższym czasie zostanie wykonanych 30 000 nasadzeń  jednorocznych kompozycji kwiatowych takich jak: niecierpki, begonie, hortensje, petunie, surfinie, pelargonie, lobularie, mecardonie.

Minieuroland w Kłodzku

Bajeczne dywany kwiatowe, a w nich zatopione perełki architektury sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się jak Alicja w zaczarowanym ogrodzie.

_DSC_5916
Minieuroland w Kłodzku

Najwyższą jakość świadczonych usług potwierdza fakt, że już po upływie 3 miesięcy od otwarcia Parku Miniatur, Minieuroland w Kłodzku otrzymał nagrodę „Sudeckie Kryształy 2015” za najlepszą atrakcję turystyczną. Została ona przyznana przez Ministerstwo Gospodarki oraz Wojewodę Dolnośląskiego. W tym samym czasie przyznano również certyfikat Groupon „Lokal Stars” podkreślający rangę Minieurolandu w świadomości jego gości. Potwierdza on, że 96% odwiedzających turystów bardzo wysoko ocenia projekt i chętnie poleca go znajomym. Ostatnim sukcesem firmy jest nagroda za najlepsze stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Minieuroland w Kłodzku

Podczas tego wydarzenia uwagę uczestników targów przyciągnęła zatopiona w pięknej kompozycji kwiatowej makieta bramy wjazdowej pałacu Zwinger z Drezna, a także słynnego już Złotego Pociągu. Podczas targów dla odwiedzających stoisko zostało rozdanych 1500 szt. przepięknych prymulek.

Minieuroland w Kłodzku

Minieuroland w Kłodzku na dobre wpisał się na turystyczną mapę atrakcji Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Kłodzkiej, jednocześnie nie ustając w dążeniu do ideału ma aspiracje stać się wkrótce najlepszym parkiem w Polsce, do którego już teraz wszystkich serdecznie zapraszam. Zapraszam także do odwiedzania strony www i fanpage’a.  Zachęcam także do odwiedzania OGRODOWEJ MAPY POLSKI gdzie znajdują się najciekawsze miejsca do odwiedzenia przez zapalonych ogrodników.

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

Twój komentarz