Odlotowi Ogrodnicy

13 kwietnia 2015 w Warszawie odbyło się bardzo fajne spotkanie z Dominikiem Strzelcem, prowadzącym program telewizyjny „Odlotowy Ogród”. W książce pod tym samym tytułem, zdradza sekrety zakładania i prowadzenia ogrodu skrojonego na miarę.
Odlotowy ogród Dominik Strzelec
Odlotowi Ogrodnicy

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 w Empiku w Centrum Handlowym ARKADIA. Udział w nim wzięło kilkanaście osób. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania, zadania pytań związanych z ogrodnictwem, programem i książką która została napisana.

W trakcie spotkania promocyjnego poruszone zostały tematy żywopłotów z powszechnie stosowanego żywotnika, który często jest uważany za nudę i oklepaną roślinę. Autor okazał się dyplomatą – opowiadał, że wybór rodzaju żywopłotu, zależy od gustu i zasobności portfela właściciela. Uważa, że to należy uszanować. Sam jednak zachęcał, aby wprowadzać do ogrodu urozmaicenia polegające na mieszaniu gatunków roślin.

Z widowni pada pytanie „Co sądzi o Krasnalach ogrodowych”? Uśmiechnąłem się pod nosem i zastanowiłem się jak autor z tego wybrnie i co powie;) Zapanowała wesołość i ogólne ożywienie;) „To kwestia proporcji. Jeżeli nie przesadzimy z nadmiarem, to mogą być dekoracją ogrodu”. Ta odpowiedź pozwoliła mi wnioskować, że Dominik Strzelec jest osobą tolerancyjną i nie krytykuje innych. To sprawiło, że poczułem jeszcze większą sympatię do prowadzącego program.

Odlotowy ogród Dalsza dyskusja zeszła na tematy trawników i przepisu na osiągnięcie. sukcesu w ich pielęgnacji…Chyba każdy marzy o angielskim trawniku – równym, przyciętym i pozbawionym chwastów. W atmosferze wesołości doszliśmy do wniosku, że aby mieć taki trawnik nikt nie powinien po nim chodzić;). Prawda jest taka, że każdy kto stara się utrzymać trawnik, zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo wymagająca forma flory w naszym ogrodzie. Częste koszenie, nawożenie, podlewanie, mnogość zabiegów pielęgnacyjnych… sprawia, że trawnik staje się SUPER-MEGA wymagającą formą w naszym ogrodzie.

Jedna z uczestniczek zapytała się także o ogrody ekologiczne, i sposoby wali z kretem… Więcej Wam nie zdradzę…

Osobiście podczas spotkania odebrałem Dominika Strzelca jako szczerą i nienadentą osobę. Fajna otwarta postawa i nienarzucanie woli innym, spowodowało, że zyskał w moich oczach. Jedna rzecz, którą powedział zapadła mi wyjątkowo w pamięci. Jest ona związana z wykonywaniem usług ogrodniczych. Poza wynagrodzeniem za „robociznę” zleceniodawca płaci także za wiedzę która powinna być wliczana w cenę usługi. Nie sposób się z tym nie zgodzić!;;)

Odlotowy ogród
Odlotowi Ogrodnicy

Podsumowując.

Spotkanie bardzo pozytywne, fajna atmosfera, prowadzący naturalny i nie udający gwiazdy TVN.

Sprawia wrażenie, że jest znawcą w swoim fachu.

Zamarzyło mi się, że super by było kiedyś wystąpić w jego towarzystwie jako jego prawa ręka;).

!!! Panie Dominiku, jeżeli pojawi się taka propozycja, to ja bardzo chętnie się zgodzę;)!!!

Na zakończenie spotkania, dostałem dwie książki. jedna z dedykacją dla mnie jako najlepszego ogrodnika w Warszawie;) jupi jupi!

I druga książka z autografem dla jednej z osób, która weźmie udział we wspólnej zabawie organizowanej na fanpage’u W-OGRODZIE.

ODLOTOWY OGRÓD
Odlotowi Ogrodnicy

Może ktoś z Was chciałbym dostać książkę z autografem Dominika i przy okazji poznać jego przepis na ogród?

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz