Ogród z bambusami

Na początku roku miałem okazję realizować projekt, który został podzielony na dwa etapy. Pierwszy związany był z ogrodem, drugi z tarasem. Przy realizacji skupiłem się najpierw na ogrodzie, który zdecydowałem się obsadzić bambusami.
Ogród z bambusami
Ogród z bambusami
Ogród z bambusami – pierwszy etap projektu

W ramach projektu miał zostać posadzony żywopłot inny niż wszystkie. Odważnie uciekłem od żywotników, które choć są sprawdzone i idealnie nadają się na żywopłot, to stały się zbyt powszechne, można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że oklepane. Żywopłot miał mieć ażurowy charakter, co oznacza, że nie mógł w stu procentach zasłaniać nowoczesnego ogrodzenia z gabionów, które zostało wypełnione granitową kostką i stanowi przyjemny dla oka element dekoracji.

 

Ogród z bambusami

Skandynawski charakter domu nie pozwalał na posadzenie powszechnie spotykanego żywopłotu z cisa, grabu czy z ligustru. Choć są to dobre i sprawdzone gatunki, wybór padł na bambusy, które coraz lepiej zimują w polskich warunkach a ich uprawa nie sprawia większych problemów.

Ogród z bambusami

W roku 2016 bambusy są zdecydowanie najczęściej wykorzystywaną rośliną w mojej firmie ogrodniczej – zarówno na balkonach, tarasach jak i w ogrodach. Wynika to z kilku powodów. Mają małe wymagania, nie są popularnym celem ataków szkodników i wprowadzają spokój w ogrodzie. Jako właściciel firmy zdecydowanie rekomenduję te rośliny do sadzenia w swoim otoczeniu.

Ogród z bambusami

Zachęcam do zobaczenia innych realizacji z wykorzystaniem bambusów

PODOBNE ARTYKUŁY

5 Komentarze

  1. Wygląda jakby zaraz miała wyskoczyć jakaś pocieszna kung fu panda! Piękny ogród w moim szeregowcu w Koninki mieszkam na parterze i właśnie strasznie podoba mi się taki egzotyczny żywopłot. Boję się tylko, że moje psy się za niego zabiorą…

  2. Bambusy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko cieszyć się prywatnością w swoim ogrodzie. Mam dwa rodzaje u siebie i z roku na rok widzę jak się rozrastają. Często nie tak jak powinny, ale są to naprawdę „uparte” rośliny 😉

  3. Piękna realizacja:) Jaka została zastosowana tutaj odmiana bambusa?
    Ma bardzo ładne liście i jest wyprostowana:) Wydaje się, jakby to był Phyllostachys ‚Spectabilis’?
    Pozdrawiam serdecznie:)

Twój komentarz