Postanowiłem założyć grupę, która będzie łączyć właścicieli ogrodów, balkonów i tarasów w jednym miejscu. Zależy mi na stworzeniu miejsca, które będzie inspirujące i nie będzie miejscem spamu co widzę w innych grupach. Podjąłem decyzję, że będę tego mocno pilnować i nie będę się patrzeć, że to znajomy czy znajoma. Bez skrupułów daje każdemu 2 ostrzeżenia a za trzecim razem daje bana i out z grupy.
To miejsce ma służyć wszystkim, którzy szukają wsparcia, odpowiedzi na pytania ogrodnicze i techniczne. Mam nadzieję, że grupa mocno mnie poprze i będzie się aktywnie udzielać.
Ogrody, balkony i tarasy
Ogrody, balkony i tarasy
Ogrody, balkony i tarasy – REGULAMIN grupy

Każda grupa musi mieć regulamin. Bez regulaminu członkowie niczym dziki elektron lata bez ładu i składu po orbicie grupy. A ja chcę mieć ruch taki jaki jaki być powinien. I każdego będę tu odsyłać jak zboczy z toru. Albo akceptujesz regulamin albo wylatujesz na inną orbitę… Tak więc kilka postanowień:
1. Obserwując inne grupy, zauważyłem że jest bardzo dużo spamu – odechciewa mi się tam zaglądać. Jeżeli miałbym to do czegoś porównać to bym porównał to do kompostu – syf, organiczny śmietnik a do tego śmierdzi w całym ogrodzie w efekcie odwiedzający ogród i gospodarz starają się to obchodzić szerokim łukiem… Tak więc postanawiam, że grupa, będzie wolna od SPAMU – nie musi Ci się podobać, nie musisz się z moim zdaniem zgadzać, ale przekonasz się osobiście że będzie cool 😉

2. SZACUNEK do członków grupy – jeśli będziesz kogoś obrażać, upokarzać, robić osobiste wycieczki, bo wydaje Ci się że jesteś guru i pozjadałeś wszystkie rozumy to lepiej uważaj, aby twoje ego nie stanęło Ci w gardle. Będę bezwzględny jak bohaterowie w “Grze o Tron” ścinać puste głowy i nabijać na pal a na koniec wyrzucę z grupy. W ostateczności Zjem Cię na oczach całej grupy! A wiadomo co się później dzieje z jedzeniem… Postaram się być dobrym gospodarzem, ale Ty postaraj się być dobrym “członkiem” i nie rób wiochy. Pod żadnym pozorem nie obrażaj też innych członków.


3. Na tej stronie zwracamy się do siebie po imieniu lub ksywie. Jak kto woli. Jeśli masz z tym problem, to miej pretensje do swoich rodziców. Ja Ci imienia nie wybierałem


4. Powstała grupa ma działać jak grupa wsparcia AA. Dlatego liczę na Waszą aktywność i wspieranie innych członków kiedy proszę o pomoc. Jeśli będziemy się wspierać to wszyscy będziemy zwycięzcami i na tym skorzystamy.


5. Grupa “Ogrody, Balkony i Tarasy” stawia sobie za cel edukowanie i rozwijania ich członków. Podsuwanie inspiracji i różnych rozwiązań a także wymianę doświadczeń. Tak więc jeżeli jesteś “betonem”, który nie chce się rozwijać i masz zamkniętą głowę na pomysł innych ludzi, to raczej się to nie odnajdziesz. Chyba musisz poszukać innego ogródka.

6. Jeśli chcecie podziękować za przyjęcie do grupy, to nie musicie zamieszczać obrazków, zdjęć, kwiatków czy innych rysunków… Wystarczy jak się przedstawisz pod postem. Jeśli jednak już “musisz bo się udusisz”, to lepiej będzie jeśli wyrazisz swoją wdzięczność robiąc przelew na moje prywatne konto.

7. Regulamin nie ma formy stałej i pewnie będzie rozwijany w zależności od zmieniającej się sytuacji. Zawsze znajdzie się jakaś “jemioła”, która będzie wymagać modyfikacji regulaminu

Jeden komentarz

Twój komentarz