Pelargonia – jak uprawiać, jak pielęgnować, zastosowania pelargonii

Można sadzić różne kwiaty na balkonie. Jednak jest jedna roślina sprawdzona na polu bitwy. Jest to pelargonia. Opiera się dumnie mimo zmieniającej się mody. Pelargonia wytrwale zdobi balkony, tarasy i parapety. Choć często kojarzy się z wiejskimi domkami, jak żadna inna roślina nie prezentuje się tak pięknie na balustradach balkonów.
pelargonia
pelargonia o łososiowych kwiatach może być dekoracją donic
Zaleta pelargonii
  • może być traktowana jako roślina jednoroczna, a także przechowywana w domu aby na wiosnę zrobić nowe sadzonki, które ozdobią nasze balkony, tarasy i ogród.
  • kwitnie od maja do pierwszych przymrozków.
  • Odporna na szkodniki i choroby (nie całkowicie, ale i tak daje sobie świetnie radę).
  • Występuje forma zwisająca i forma wyprostowana.
  • Szeroka paleta kolorów
Pelargonie najlepiej rosną na  mocno nasłonecznionych miejscach. Mogą być sadzone w donicach, skrzyniach, w gruncie. Jako jednokolorowe kompozycje, lub jako mieszanka kolorów, tworząc wielobarwną kompozycję.
Pielęgnacja pelargonii

Staramy się utrzymać wilgotne podłoże przez cały sezon. Kiedy temperatury spadają do około 8-10 stopni, możemy roślinę wnieść do domu i rozpocząć zimowanie.

Nawożenie pelargonii

stosujemy bogatą w składniki odżywcze ziemię. W związku z faktem, że pelargonia bardzo obficie kwitnie, będzie wymagać intensywnego nawożenia co około 7 dni specjalnie dla nich stworzonymi nawozami.Można sadzić różne kwiaty na balkonie. Jednak jest jedna roślina sprawdzona na polu bitwy. Jest to pelargonia. Opiera się dumnie mimo zmieniającej się mody. Pelargonia wytrwale zdobi balkony, tarasy i parapety. Choć często kojarzy się z wiejskimi domkami, jak żadna inna roślina nie prezentuje się tak pięknie na balustradach balkonów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

Twój komentarz