Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu

Targi, targi i po targach… A w ich trakcie z Łukaszek Skopem, który jest twórcą bloga BEZ-OGRÓDEK, zorganizowaliśmy spotkanie blogerów ogrodniczych. Całemu wydarzeniu patronowało wydawnictwo najbardziej znanych tytułów na rynku prasowym – Mój Piękny Ogród, Przepis na ogród, Kocham Ogród.
Gardenia2015
Zaproszenie na Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu – Nie jestem w stanie użyć słów, którymi mogą opisać atmosferę jaka panowała podczas spotkań… Na początku ogromne zdenerwowanie, obawa czego możemy się spodziewać, czym możemy zostać zaskoczeni – ręce trzęsły się tak mocno, że cudem było, że mikrofon nie wypadł mi z ręki… Trema nie trwała jednak zbyt długo… A to zasługa osób które wzięły udział w spotkaniu!

foto. Zielona Pracownia
foto. Zielona Pracownia
Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu – Po co się spotkaliśmy?

Spotkanie było okazją do poznania się osobiście. Wirtualna znajomość miała przerodzić się w fizyczne spotkanie, podczas którego można było podać sobie rękę, poznać się, porozmawiać, wymienić kontaktami. To była idealna okazja do wymiany poglądów i doświadczeń. Opowiedzieliśmy sobie wzajemnie o czym piszemy na swoich blogach, fanpage’ach i stronach firmowych, czym się zajmujemy i i skąd jesteśmy. W moim odczuciu, spotkanie to mocno scementowało miłośników ogrodów i zachęciło innych obecnych do śmielszego działania, zakładania nowych fanpag’y i blogów na których mogą dzielić się miłością do ogrodnictwa.

OgrodoweLowe
foto. OgrodoweLowe
 Jak doszło do spotkania?

Spotkanie początkowo miało mieć nieformalny charakter – spotkać się, iść na kawę, porozmawiać, przejść po stoiskach… Nagle BUM! Z nieoficjalnego wydarzenia zrobiło się bardzo oficjalne – Dzięki uprzejmości Gardenii dostaliśmy miejsce na spotkanie, zostaliśmy wpisania do oficjalnego programu targów… Uznaliśmy z Łukaszem, że należy się profesjonalnie przygotować i rozpisać agendę. Nie chcieliśmy jednak aby było to sztywne spotkanie, podczas którego my mówimy – Wy słuchacie… Zależało nam od samego początku na interakcji i dialogu. Wydaje się, że zostało to osiągnięte.

Wymyśliliśmy tematy i przygotowaliśmy prezentacje….

Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu
Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu foto. Burda
 Co się działo na spotkaniu?

Łukasz prowadził blok w którym opowiadał jak się kreuje nowe trendy i  jak prowadzić ciekawego fanpage’a. Opowiadał co dla czytelnika jest istotne i do czego przywiązuje uwagę.  Po zakończeniu spotkania rozdał nasiona tęczowej kukurydzy ‚Glass Gem‚.

Pierwszego dnia ze strony wydawnictwa spotkanie zostało poprowadzone przez redaktor Katarzynę Stec, która skoncentrowała uwagę na blogach – informowała jak na nim zarobić,co zrobić by był atrakcyjny i częściej odwiedzany. Rozmawialiśmy także na temat tagów i linkowania. Drugiego dnia blok dla wydawnictwa poprowadziła redaktor Olga Szelc, która dała wskazówki jak ciekawie prowadzić fanpage’a, co zamieszczać, jak pisać, na co należy zwracać uwagę.

Moim zadaniem było przekazanie informacji na temat prawa autorskiego, w którym bardzo mocno wspierał mnie Tomasz Ciesielski mający wiedzę „w małym palcu„;) Rozmawialiśmy czemu Prawo autorskie jest ważne dla BLOGERA i osób prowadzących strony www i fanpage, co robić kiedy znajdzie się swoje zdjęcia u kogoś na stronie i jak zabezpieczyć się przed ich kradzieżą.

Opowiadałem także o nowościach na rynku ogrodniczym, które według mnie zasługiwały na uwagę. Były to m.in. kwiaty w rozmiarze XXLziemniako-pomidory, moda na EKO.

Udział w spotkaniach wzięli redaktorzy NAJLEPSZYCH BLOGÓW I FANPAGE’Y OGRODNICZE W POLSCE – BO JEST ICH WIĘCEJ NIŻ JEDEN SAMOZWAŃCZY;) 

Wymarzony Ogród / Zielona Pracownia / Spes City / Zielona Bombonierka / Piekara w ogrodzie / Ogrodora /  A&K Studio / Studio Projektowe Krajobraz / Ogrodowe Lowe / Kolory Kwiatów / Zapisane chwilą / Chaszczowisko / Ledum / Zielony-Salonik / Zielona Szuflada / U Iwonki w ogródku / Ogród mówi / Orzechowe Wzgórza / Kropki i Kwiatki / Miejski Ogrodnik / Ogrodnik Leszek / Ogrodnicza Obsesja / Rosa / Fajne ogrody / Pracownia fajne ogrody / Druga strona ogrodu / Fundacja Łąka / Bank foto / Ruta Urban Garden/ W spotkaniu wzięły udział także firmy obecne na targach PlantiCo / Ark-Pol / Doram Design / COMPO / Agrecol / Ogrodolandia /.

Obecnie jesteśmy w trakcie organizacji kolejnych spotkań na targach i wystawach na terenie kraju. Mamy nadzieję, że Ci z Was, którzy nie byli obecni na Gardenii, pojawicie się na kolejnym spotkaniu choćby na wystawie Zieleń to życie;).

Do zobaczenia i jeszcze raz serdecznie dziękuję, że byliście!;)

Relacja spotkania innym okiem: Fajne Ogrody / BEZ-OGRÓDEK /

Pierwsze Spotkanie Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu
Program I-go spotkania Blogerów Ogrodniczych

 

PODOBNE ARTYKUŁY

13 Komentarze

  1. To wspaniały pomysł by zorganizować spotkania blogerów ogrodniczych w innych miastach i to nie tylko w Poznaniu i Warszawie, chociaż rozumiem, że to tam odbywają się największe targi w Polsce. Może uda mi się któregoś razu z Wami spotkać. Pozdrawiam.

  2. Wojtku i Łukaszu, mieliście wspaniały pomysł i jak widać bardzo, bardzo potrzebny! Bardzo fajnie, że znaleźliście poparcie dla swojej idei wśród organizatorów targów i mam nadzieję, że będziecie takie spotkania organizować również przy innych okazjach. Dziękuję za odwiedziny na naszym stoisku 🙂

Twój komentarz