PLANTPOL Zaborze – Sponsor 5. Spotkania Blogerów Ogrodniczych

Przygotowania do 5.SBO nabierają tempa, a samo wydarzenie coraz większego rozmachu. Świadczy o tym choćby fakt, że duże i rozpoznawalne marki zdecydowały się na wspieranie blogerów ogrodniczych. W gronie Sponsorów witam firmę PLANTPOL Zaborze.
plantpol
PLANTPOL Zaborze

Plantpol Sp. z o.o. z siedzibą w Zaborzu koło Oświęcimia to lider na polskim rynku produkcji roślin ozdobnych. Od początku lat 90. firma specjalizuje się w produkcji roślin balkonowych i rabatowych,  iglaków oraz bylin, traw i ziół.

PLANTPOL Zaborze

Swoją silną pozycję Plantpol zawdzięcza zbudowaniu mocnych powiązań z wiodącymi ośrodkami hodowlanymi na całym świecie, w efekcie czego na przestrzeni 20 lat wprowadził na polski rynek większość popularnych roślin balkonowych, takich jak Surfinia, Bidens, Bacopa, Sundaville, Superbells, Sunpatiens – i wiele innych wcześniej nieznanych na polskich balkonach roślin.

PLANTPOL Zaborze

Co 2 lata firma organizuje w Zaborzu Dni Otwarte, w których uczestniczy ponad 1500 osób z branży ogrodniczej. Na wystawie prezentowana jest cała kolekcja roślin marki Plantpol, ciekawe aranżacje i kompozycje, a także nowości. Podczas ostatnich Drzwi Otwartych największym zainteresowaniem cieszyły się: najszybciej rosnąca czarna trawa pennisetum ‘Vertigo’, ‘SunPatiens’ (niecierpek, dobrze tolerujący słońce i deszcz), ‘Supertunia Vista’ (bardzo szybko rosnąca petunia, odporna na niekorzystne warunki pogodowe), hibiscus ‘Summerific’ (bagienny hibiskus o pięknych, wielkich kwiatach), pelargonia ‘Champion’ (mieszaniec pelargonii peltatum z zonale) oraz begonia ‘Dark Elegance’ o pięknych, czerwonych kwiatach na tle ciemnego ulistnienia.

PLANTPOL Zaborze

Wiele z oferowanych odmian otrzymało prestiżowe światowe wyróżnienia – Petunia’ Pretty Much Picasso’ , Superbells ‘Cherry Star’ czy Cleome ‘Seniorita Rosalita’. Plantpol jest jedyną firmą ogrodniczą, która swoje bogate doświadczenie w uprawie roślin wykorzystała opracowując grupę nawozów o nazwie PLANTON®, przeznaczoną do pielęgnacji roślin ozdobnych.

PLANTPOL Zaborze

Z tego miejsca chciałbym podziękować firmie Plantpol za wspieranie i promowanie działan Blogerów Ogrodniczych. Bardzo mnie cieszy, że tak rozpoznawalna marka dołączyła do grona Sponsorów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz