Poznań Miasto Zielonych Doznań

Już kolejny raz w tym roku Poznań przywitał nas w swoich progach. W lutym przywitała nas Gardenia. Teraz w maju Poznańska Palmiarnia. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca. Jednak padający deszcz i porywisty wiatr nie odstraszył licznie przybyłych do Palmiarni. Wystawa storczyków i roślin doniczkowych jak zawsze przyciągnęła tłumy zwiedzających. Nikogo nie powinno to dziwić w końcu Poznań to Miasto Zielonych Doznań.

Orchidea – sposób na kolorowe życie

Jak na Miasto Zielonych Doznań przystało, były wszystkie odcienie zieleni jakie można tylko sobie wyobrazić. Orchid4you jak zawsze zadbał o to, aby miłośnicy storczyków znaleźli coś dla siebie. Trzeba przyznać, że za każdym razem zaskakują mnie ilością nowości jakie sprowadzają na wystawy. Storczyki pachnące kokosem, brzoskwinią to tylko jedne z niewielu ciekawostek. Każdy mógł też znaleźć coś na własną miarę. Miniaturowe cambrie czy też gigantyczne cymbidium. To wszystko w każdym możliwym kolorze. Jednak nie samymi orchideami człowiek może się zachwycać. Wystawcy zadbali też o ogromny wybór kwiatów doniczkowych.

storczyki

Rośliny doniczkowe, muchołówki i oplątwy

Zachwyt budziły kwiaty doniczkowe, których wybór był naprawdę imponujący. Wpisując się w trendy, można było znaleźć rośliny oczyszczające powietrze. Imponujące skrzydłokwiaty, sansewierie cylindrica czyli popularne szable, czy też zielone bluszcze cieszyły oko zwiedzających. Czarne anturium, zamioculcasy lub pachnący stefanotis bukietowy zadowolił najbardziej wymagających. Dla żądnych ciekawostek oplątwy, które cieszyły się niesamowitą popularnością zwłaszcza u dzieci. Przecież roślina, która nie ma korzeni, a żyje jest zaprzeczeniem tego czego uczyły się na biologi i przyrodzie. Nie mogło też zabraknąć roślin retro, pojawiły się asparagusy, krotony, epipremium czy monstery. Zwolennicy zdrowego życia mogli odnaleźć wśród roślin zioła i warzywa. Mięta cytrynowa i czekoladowa cieszyły się ogromną popularnością. Hitem zaś okazały się pomidorki doniczkowe ozdobne nie tylko w jadalne owoce ale i w piękne karbowane liście.

anturium

Wystawa, wykłady, wiedza

Podczas wystawy w Palmiarni, można było zdobyć nie tylko oryginalne gatunki roślin, ale i ogrom wiedzy. Wystawcy udzielali wyczerpujących informacji na każde zadane pytanie. Bardziej żądnych wiedzy, przyciągnęły wykłady, które miałem przyjemność wygłosić. Jako ogrodnik, właściciel firmy ogrodniczej miałem zaszczyt poprowadzić dwa wykłady. Pierwszy dotyczący uprawy roślin doniczkowych, drugi szkodników i chorób atakujących najczęściej nasze rośliny. Wykłady miały charakter niesamowicie fajnej rozmowy. Odwiedzający wystawę byli naprawdę dociekliwymi słuchaczami. Zadawali mnóstwo ciekawych pytań i byli żywo zainteresowani tym co mam do powiedzenia. Innym wspaniałym wykładowcą była Monika Lipińska z Fundacji Polish Orchid Association Opowiadała ona o storczykach na całym świecie. Każdy, kto wyszedł z wykładu pozostawał pod ogromnym wrażeniem wiedzy jaką posiada Monika Lipińska.

oplątwa
rośliny doniczkowe

Dlaczego weekend to tylko dwa dni?

Pomimo tego, że weekend spędzony w pracy, to żałuję, że trwał tak krótko. Wystawa przyciągnęła ludzi pozytywnie zapatrzonych w naturę. Posiadających pasję, chęć nauki i zdobywania wiedzy, ale i też dzielących się swoimi własnymi doświadczeniami. Cudowne są spotkania z takimi ludźmi. Poznań Miasto Zielonych Doznań, Poznańska Palmiarnio, już za wami tęsknię. Mam nadzieję, że jeszcze zobaczymy się w tym roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

Twój komentarz