Już za chwileczkę, już za momencik Dzień nauczyciela zacznie się kręcić! Nadchodzące Święto Edukacji Narodowej, dla większości znane jako Dzień Nauczyciela zawsze nastraja mnie do wspominania świetlanych czasów mojej edukacji. Jestem z tego pokolenia, które kończyło jeszcze osiem klas, uczestniczyło w akademiach szkolnych, należało do kółka biologicznego i zbierało makulaturę w szkole. Rodzice zawsze powtarzali, że nauczyciel to bardzo trudny zawód i należy traktować go z należytym szacunkiem.
Prezent na dzień nauczyciela
Prezent na dzień nauczyciela
Prezent na dzień nauczyciela

Jednak kiedy ma się lat naście, to co rodzice mogą wiedzieć o życiu? W mojej szkole tego dnia obowiązkowo przychodziło się ubranym odświętnie, na galowo, wręczało naręcza kwiatów, składało życzenia. Dopiero kiedy dorosłem zrozumiałem  jak trafne jest porzekadło „obyś cudze dzieci uczył”Podczas rodzinnych wspominek dotyczących szkoły, króluje historia mojej siostry, Jest ona o tym jak dobry nauczyciel potrafi zmotywować ucznia do nauki. Moja siostra robiła straszne błędy ortograficzne, nikt nie wie dlaczego. Dziś pewnie powiedzieli by dysleksja, ale Pani Majewska, którą serdecznie pozdrawiam miała inne zdanie. Wpadła na iście szatański pomysł…. 

Prezent na dzień nauczyciela
Prezent na dzień nauczyciela

Kazała mojej siostrzyczce chodzić trzy razy w tygodniu do koleżanki, z którą delikatnie mówiąc się nie lubiły. Tam musiała pisać dyktanda, i każdy błąd przepisywać dwadzieścia razy. Jak się dobrze domyślacie nie mogło to trwać wiecznie, motywacja była tak ogromna, że trzy spotkania ze znienawidzoną koleżanką sprawiły, że siostra nauczyła się praktycznie całego słownika ortograficznego! Do tej pory jest wyrocznią dla swoich dzieci w sprawach pisowni. Takich nauczycieli wspominamy z sentymentem! Dopiero po latach doceniamy ich zaangażowanie w nasze wychowanie. Dlatego należy ich doceniać, nie tylko od święta.

Zwykłe dziękuję nie wystarczy… musi być prezent na dzień nauczyciela

Dzień nauczyciela jest okazją, aby podziękować im za wszystko. Tylko jak to zrobić? Goździki, tulipany, gerbery, róże już były. Kalanchoe, skrzydłokwiat,  fiołek, amarylis w doniczce? Hmmm, może własnoręcznie zrobiona laurka lub obrazek? Może jednak bombonierka, czekoladki w likierze, ptasie mleczko? Świetne pomysły. Kwiat cięty szybko więdnie, na te w doniczkach nie każdy ma miejsce, obrazki i laurki zbierają kurz, a słodycze są nie zdrowe. Jakaś alternatywa ktoś zapyta? Tak, tak, tak przecież dla chcącego nic trudnego. Wszyscy silą się na oryginalność, ale jak być oryginalnym wśród  samych oryginałów?. W czasach ciągłej pogoni za nowościami i jednocześnie tęsknotą za tym co było i nie wróci już nigdy, jest sposób na połączenie obu tych rzeczy.

Prezent na dzień nauczyciela

Cytując za poetą Ralphem Emersonem

…. „Istnienie tysięcy lasów zaczyna się od jednego żołędzia” . Dlatego las w żarówce jest wyborem idealnym na prezent w Święto Nauczyciela, jako podziękowanie za pracę włożoną w edukację naszych dzieci. Łączy on w sobie nowoczesną, a za razem atrakcyjną i unikatową formę, która w zestawieniu z roślinami i całą aranżacją  daje poczucie powrotu na łono natury. Słój kipiący zielenią przyniesie satysfakcję, każdemu kto go posiada. Wspaniale się prezentuje jako niebanalna ozdoba domu lub klasy szkolnej. Dla tych, którzy jednak wolą formę kwitnącą proponuję ogród w szkle. Słoje różnią się wielkością, wysokością, kształtem, dlatego jestem pewien, że każdy znajdzie coś co wpadnie mu szczególnie w oko.

prezent dla nauczyciela
Niepowtarzalny prezent dla nauczyciela

Nic dwa razy się nie zdarza, ponieważ nasze kompozycje są jak diamenty jedyne w swoim rodzaju. Jestem pewien, że taki pomysł na prezent przypadnie do gustu każdemu obdarowanemu. Sprawi wiele radości i da wiele satysfakcji. Jeśli dodatkowo zostanie wręczony przez naszą pociechę ubrane w piękną białą bluzkę lub koszulę, granatową spódniczkę lub spodnie będzie to wspaniałe połączenie tradycji z nowoczesnością. A jeśli żarówka, wydaje Wam się za mała, możecie zaszaleć i kupć coś większego – las w słoju lub ogród w szkle. A jeśli uważacie, że nauczyciel dalej powinien się dokształcać, kupcie mu voucher na warztat tworzenia ogrodów w szkle 😉

Ogród w szkle i las w słoju

Jakie wy macie wspomnienia z czasów szkolnych? Co było wtedy modne, na topie? Jak obchodziliście to święto?

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz