Czemu warto wziąc udział w 3SBO? Blogerzy odpowiadają!

Poprosiłem blogerów ogrodniczych o wypowiedź, czemu warto brać udział w 3 Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych. Jeżeli jesteście ciekawi co napisali, zapraszam do przeczytania. Mam nadzieję, że zachęcą Was do wzięcia udziału w zbliżającym się spotkaniu!

SBO„Zawsze chętnie uczestniczę w Spotkaniach Blogerów Ogrodniczych ze względu na wyjątkowych ludzi, którzy zarażają swoją pasją. Nieczęsto można spotkać tylu nakręconych ogrodników w jedym miejscu. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że na spotkania zjeżdżają się ludzie z wielu zakątków Polski i w różnym wieku, a wszystkich ich łączy miłość do roślin”.

Katarzyna Nowacka kropki i kwiatki

SBO„Spotkanie Blogerów Ogrodniczych to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników zielonej branży – zarówno amatorów, początkujących blogerów, profesjonalnie piszących architektów i ogrodników, fotografów… ale przede wszystkim dla przedstawicieli firm z branży. Zielona masa ogrodniczych indywidualności dopiero kiełkuje pod wspólnym szyldem, jednak już niedługo cała branża będzie musiała inaczej spojrzeć na blogosferę. Jeszcze kilka lat temu zielone blogi miały marginalne znacznie w mediach, a dziś na równi z profesjonalnymi portalami tematycznymi są źródłem wiedzy i inspiracji, a wiele z nich kreuje ogrodnicze trendy. Od dłuższego czasu obserwuję je z ogromną ciekawością i jestem przekonany, że już wkrótce urosną w siłę”.

Paweł Romanowski zielonyogrodek.pl

SBO

„Istnieje wiele przyczyn dlaczego należałoby wziąć udział w spotkaniach blogerów ogrodniczych.Jest ono okazją do szukania sposobów na rozwiązanie problemów z którymi spotykamy się pisząc blog,czy prowadząc fanpage.Zpewniają one doskonałą okazję do nawiązania wielu kontaktów z osobami które na co dzień stoją na pierwszej lini frontu łączącej ludzi z krajobrazem,ale także poszukiwania nowych perspektyw.Nie od dzisiaj wiadomo że obraz ogrodu za naszym oknem działa kojąco na psychikę człowieka.Te spotkania to nie tylko dobrodziejstwo dla otoczającej nas zieleni to również pożytek dla duszy”.

Agnieszka Jakubowska „Ogród mówi”

 

SBO

3 najważniejsze rzeczy jakie możecie wynieś z  3 SPOTKANIA BLOGERÓW OGRODNICZYCH.

1. Na pewno usłyszysz wiele ciekawych informacji z branży ogrodniczej, które będą podparte wiedzą i solidnym doświadczeniem, ze strony blogerów ogrodniczych.  Co pozwoli Ci to na rozwinięcie Twojej wiedzy i przekazanie jej dalej.

2. Poznasz na żywo fantastycznych ludzi prowadzących blogi i  fanpage na facebooku, a w tym amatorów jak  „U Iwonki w ogródku”  oraz profesjonalistów jak  np. Pan Wojciech Wardecki  prowadzący bloga i fanpaga „W ogrodzie Wojciech Wardecki”  czy  blog „Bez– Ogródek” którym redaktorem jest Łukasz Skop….

3. Dołączysz do budowania większych relacji pomiędzy zwykły amator a profesjonalista, by zniwelować wszelkie różnice, bo jak wiadomo każdy z nich wkłada w to co robi całe serce, a nawet cząstkę siebie.  Takie działania pozwolą zrzeszyć niesamowitą ilość blogerów w Polsce i pozwoli umocnić pozycję w kraju oraz Świecie, a tym samym da szanse wszystkim „Zielonym, Zakręconym Pozytywnie”.

Iwona Kostrzewa „U Iwonki w ogródku”

żurawkowe rodos

„Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas targów Gardenia to bardzo ciekawa formuła poznania nowych osób…w Poznaniu, które w podobny sposób w Internecie przekazują swoją pasję poprzez blog czy fanpage. W tym roku po raz pierwszy wezmę udział w tym wydarzeniu , zainteresował mnie program a także prelekcje, jakie szykują dla nas organizatorzy Nie ma nic przyjemniejszego, niż pogawędki o roślinach z osobami mającymi równie zielono „pod sufitem” co ja, tym bardziej w takim otoczeniu… Nowe znajomości, porcja wiedzy i praktycznych wskazówek, przepiękne rośliny i dekoracje ogrodowe a to wszystko w jednym miejscu i czasie. Do zobaczenia na 3 SBO!!!”

Igor z Żurawkowego RODOS

SBO

 

„Przede wszystkim jest to doskonała okazja do poznania specjalistów i pasjonatów roślin, ekspertów w swoich dziedzinach. Można wymienić się doświadczeniem, posłuchać prezentacji na interesujące tematy związane z blogowaniem, fotografią, ogrodnictwem, projektowaniem… każdy miłośnik roślin znajdzie tutaj coś dla siebie i odnajdzie wiele bratnich dusz”.

Łukasz Skop BEZ-OGRÓDEK

 

W-Ogrodzie_logo_poziom„Spotkania Blogerów Ogrodniczych to nowy, dynamicznie rozwijający się projekt zrzeszający ogrodowych publicystów internetowych. Spotkania te odbywają się podczas dwóch największych wydarzeń ogrodniczych w Polsce. Pierwsze rozpoczynające sezon – Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu i zamykająca Wystawa „Zieleń to Życie” w Warszawie. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem od początku ich powstania. W pierwszym wzięło udział około 100 osób, podczas drugiego liczba ta powiększyła się niemal dwukrotnie. W czasie SBO wygłaszane są prelekcje obejmujące tematykę ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Można też zapoznać się z tajnikami szeroko pojętego warsztatu blogera, funkcjonowania współczesnej blogosfery i mediów społecznościowych. Przekazywane są też informacje dotyczące  współpracy komercyjnej, a także uczciwych praktyk blogerskich i biznesowych. Do wygłaszania prelekcji zapraszane są osoby z doświadczeniem zawodowym, będące autorytetami w danej dziedzinie.Co jest równie cenne, a czasami nawet ważniejsze, można też liczyć na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami Spotkań”

Wojciech Wardecki w-ogrodzie.com

3SBO

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych to świetna okazja aby osobiście poznać innych pasjonatów zielonych treści i tematów, nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia”.

Anna Sikora-Stachurska fajneogrody.pl

 

 

 

 

 

 

zielonapracownia

„SBO daje możliwość nie tylko osobistego poznania wielu koleżanek i kolegów po fachu, jest również okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z ogrodowymi trendami, poznaniem nowych odmian roślin, czy swoistej ogrodowej mody. Każde takie spotkanie otwiera nowe horyzonty i jest niezwykle pozytywnym i motywacyjnym doświadczeniem. Blogerzy chętnie dzielą się wiedzą, panuje zdrowa rywalizacja, każdy z nas jest specjalistą w swojej dziedzinie. Te aspekty w których nasze blogowanie się pokrywa, każdy z nas – mając niewątpliwy talent pisarski poparty własnym doświadczeniem – jest w stanie ukazać w sposób charakterystyczny dla siebie i swojej działalności i jednocześnie ciekawy dla Czytelnika czy Klienta. To właśnie czyni społeczność blogerów ogrodniczych tak wyjątkową – ich wzrastająca opiniotwórczość, kreatywność, chęć niesienia pomocy, nauki oraz kreowanie nowych trendów w projektowaniu ogrodów prywatnych i urządzaniu terenów zielonych. Dzięki spotkaniom organizowanym póki co dwa razy w roku przy okazji największych wydarzeń ogrodniczych w Polsce (Gardenia i Zieleń to Życie) mamy możliwość wysłuchania ciekawych wykładów, poznania tajników naszych profesji, dowiedzenia się o wielu ciekawych inicjatywach społecznych i i obywatelskich oraz poznania możliwości jaka daje nam współpraca chociażby z mediami”.

Magdalena Strzyżewska Zielona Pracownia

ogrodnik tomek

„O czym pisać? Jak pisać, żeby zachęcić czytelnika? Jak na blogu zarabiać? Ile można zarobić? To tylko niektóre tematy, jakie poruszono na ostatnim spotkaniu blogerów ogrodniczych. To cała masa informacji, dzięki której można udoskonalić swoje blogowanie i sprawić, że nasz blog będzie coraz popularniejszy. To też doskonała przestrzeń do dzielenia się swoją pasją z innymi pasjonatami, którzy są poniekąd ekspertami w swoich dziedzinach. Przyjdź na 3 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych i poznaj na żywo koleżanki i kolegów po fachu, których na razie znasz tylko z ekranu komputera.”

Tomek Kok ogrodnikTomek.pl

 

„Dtamaryszek_ok_v2LACZEGO WARTO BRAĆ UDZIAŁ W SPOTKANIACH BLOGERÓW OGRODNICZYCH? Jedną z wielu zalet ogrodnictwa jest to, że zbliża do siebie ludzi – starych i młodych, z doktoratem i po podstawówce, bogatych i biednych, a także – w co może trudno dziś uwierzyć – o różnych poglądach politycznych. Wszystkie te różnice tracą znaczenie w obliczu wspólnej pasji, miłości do roślin i ogrodów. To nas łączy, o tym rozmawiamy godzinami i o tym piszemy, inne rzeczy się nie liczą. Na spotkaniu blogerów ogrodniczych możesz znaleźć to poczucie wspólnoty. Tu spotkasz ludzi piszących o ogrodach i o wszystkim, co się z nimi wiąże. Na pewno będzie tu ktoś, kto odpowie na nurtujące Cię pytania, kto wysłucha o Twoim wyjątkowym storczyku, kto zrozumie Twój ból po stracie pożartej przez mszyce, ukochanej róży… Takie rozmowy są bezcenne, a jeśli do tego dołączysz możliwość wysłuchania ciekawych wykładów na ważne dla blogującego ogrodnika tematy – nie będziesz mieć wątpliwości, że tu trzeba być! Mam już za sobą takie doświadczenie i wiem, że nie opuszczę żadnego kolejnego spotkania. Więc do zobaczenia! Spotkajmy się w realu!”

www.ogrodtamaryszka.blogspot.com

bambusowysen

Jak to jest znaleźć się wśród osób, które tak jak Ty mają z wakacji więcej zdjęć roślin niż rodziny? Weź udział w spotkaniu ogrodniczym i sprawdź:) Byłam na takim spotkaniu dopiero raz, a dało mi ono więcej niż członkostwo w 10 grupach na facebooku. Skupiona dawka praktycznej wiedzy, arcyciekawe „spotkania po spotkaniu”, moc inspiracji, kop motywacji i duża dawka zielonej energii! Podziel się swoją pasją i czerp z doświadczeń innych zielono zakręconych.

Sylwia Hennek bambusowysen

 

 

ogrodnikleszek

Moja przygoda z blogiem, który prowadzę tak naprawdę zaczęła się rok temu po I Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych na Gardenii. Każde następne spotkanie jest teraz rocznicą mojego pisania o ogrodzie, który mam od 35 lat. Mam ogród, potrafię się nim zajmować ale to nie wystarcza do tego, by o nim umieć opowiadać na blogu. Spotkania pomagają mi zrozumieć w którym miejscu swojego pisania jestem. Z podziwem obserwuję prawdziwe autorytety ogrodnicze i uznanych blogerów, których na spotkaniach nie brakuje. Lubię ich obrazowe wykłady i rozmowy z nimi. Spotkania z Wami, teraz już przyjaciółmi pomagają mi w tym i przekonują do tego, że warto mieć zielonego bloga. Do zobaczenia wkrótce. 

Leszek Ciepielski www.ogrodnikleszek.pl

„Aby stać sięsobolewska częścią bioróżnorodności blogosfery i uczestniczyć w obiegu Zielonej Masy i przepływie Zielonej Energii”.

Magda Sobolewska barwyogrodu.blogspot.com/

 

 

 

 

łąka

Od samego początku uczestniczę w Spotkaniach Blogerów Ogrodniczych. Jestem pełen uznania dla organizatorów za pomysł wydarzenia, które na stałe zagościło w świadomości ogrodników amatorów jak również profesjonalistów z branży ogrodniczej. Jest to spotkanie osób, które swoją miłością do roślin potrafią zarazić ludzi i pobudzić ich do działania, nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także w przestrzeni publicznej. Czego wspaniałym przykładem było spotkanie podczas targów Zieleń to Życie, które w dużej mierze poświęcone było tematyce kształtowania zielonej przestrzeni miasta przy pomocy mechanizmu budżetu obywatelskiego. Zielone inicjatywy społeczne są niezmiernie ważne ze względu na negatywne procesy zachodzące w otaczającym nas świecie. W świetle tych zmian to właśnie blogerzy„ogrodnicy” powinni uświadamiać społeczeństwu jak istotną rolę dla naszego istnienia odgrywają rośliny i jak wielka siłę mają takie działania. SBO może stać się przestrzenią gdzie wspólne pomysły i jeden głos w sprawie ochrony zieleni mogą przyczynić się do tworzenia lepszego jutra dla przyszłych pokoleń.

Karol Podyma Fundacja ”Łąka”

werxwer„Dlaczego warto wybrać się na spotkani blogerów ogrodniczych? Żeby poznać wszystkie gwiazdy ogrodnictwa w Polsce za jednym zamachem! Nie byłam na pierwszym spotkaniu blogerów, bo rok temu nie miałam bloga. Krążyłam po Gardenii i wstydziłam się tam pójść. Mówiłam sobie: Wera, przecież nie masz bloga, nie możesz tam iść! Smutna wróciłam do domu, założyłam blog i opublikowałam pierwszy wpis. Żeby kolejnego spotkania nie przegapić. Nadszedł czas drugiego spotkania (w Warszawie), ale wtedy już miałam pretekst by się na nim zjawić. W końcu pisałam w necie od kilku miesięcy, tylko po to, by mnie na nie wpuścili. Było warto! Spotkałam na żywo wszystkie gwiazdy, a z dwoma z nich nawet mam profesjonalne zdjęcie! Zrobione przez prawdziwego ogrodniczego fotografa! Czy mogłam to sobie lepiej wymarzyć? Na kolejnym spotkaniu pojawię się ze ścianką. Na jej tle zrobię sobie zdjęcia ze wszystkimi, których podziwiam, a później wydrukuję je w wielkim formacie i wytapetuję sobie nimi ogród. Wiem, że tapetowanie ogrodu nie jest na razie zbyt popularne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, bym była prekursorką nowego trendu. Jak widzicie każdy ma swoje powody, by jeździć na sbo: może to być chęć zdobycia nowej wiedzy, nawiązania kontaktów biznesowych, poznania nowych przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Ale te przesłanki są mi obce. Ja po prostu chcę mieć tapetę do ogrodu. Nie w kwiaty, tylko w gwiazdy”.

Weronika Targiel werxwer.pl

Dlaczego wezmęogrodowa pasja udział w 3 Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych?

Pomysł na założenie bloga dojrzewał we mnie od dłuższego czasu, ale prawda jest taka, że jego powstanie to był impuls. Powstała prosta stronka, na której od razu zaczęłam pisać. Efekt jest taki, że już w trakcie zaczęły się pojawiać schody o których istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia. Spotkanie takie będzie dla mnie okazją na znalezienie odpowiedzi na pytania zarówno natury technicznej jak i etycznej. Czy je znajdę? Nie wiem, ale na pewno jest szansa na dyskusję. Oprócz tego, że jestem blogerem, jestem też czytelnikiem. Mam zwykłą, ludzką chęć poznania osób, które znam jedynie z sieci, a których pracę cenię i chciałabym mieć możliwość powiedzenia im to twarzą w twarz.

Monika Jankowska Olejnik www.ogrodowapasja.wordpress.com

zielentozycie

Aktywni w sieci ogrodowi pasjonaci nie uciekają od spotkań w realnym świecie. Przeciwnie – korzystają z nich bardzo chętnie wyciągając wiele ciekawych wniosków i pomysłów. We wrześniu podczas ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie spotkało się 120 prowadzących zielone blogi, funpage, videoblogi, fotografujących rośliny i ogrody, zafascynowanych ,,zieloną” sferą życia pasjonatów. Takie spotkanie ,,na żywo” to nie tylko okazja by się wreszcie zobaczyć, posłuchać wzajemnie i podzielić doświadczeniami. Tematy zaproponowane przez organizatorów spotkania: Wojtek Wardecki (W-ogrodzie) i Łukasz Skop (Bez-Ogródek) były na tyle ważne i aktualne , że zaangażowały uczestników w gorące dyskusje. Okazało się do niektórych zagadnień na pewno warto powracać i dzielić doświadczeniem. Oczywiście spotkanie było zarzewiem następnych pomysłów, tematów i wątków, które warto poruszyć. W tyglu żywej dyskusji i dzielenia się pasją można tworzyć dobrą jakość i nowe idee do inspirowania zielenią.    

Zieleń to Życie

bankfoto.net

„Okazja do spotkania w realu wszystkich piszących, mówiących, fotografujących i filmujących blogerów ogrodniczych w kraju. Przekonać się, że po drugiej stronie ekranu, są interesujący, pełni pasji i zaangażowania ludzie.  „Polajkować się w realu” – bezcenne !

Tomek Ciesielski Bankfoto.net

 

 

 

polskie korzenie

W spotkaniach blogerów ogrodniczych warto brać udział, ponieważ poza możliwością spotkania grupy pozytywnie zakręconych ogrodonapaleńców, jest to fantastyczna okazja na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności z zakresu ogrodnictwa. Można też dowiedzieć się jak łączyć pasję z możliwością zarobkowania. Naprawdę warto przyjechać i przeżyć to w realu

Agnieszka Pelczar-Kałuzińska A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie.

PODOBNE ARTYKUŁY

3 Komentarze

  1. Weronika, musisz się ze mną umówić na indywidualną sesję foto. A może wystarczy Ci moje jedno zdjęcie w dużym formacie? Ale właściwie dlaczego jedno; przecież teraz w ogrodach modne są powtórzenia… Ile zdjęć i w jakim formacie mam Ci podesłać?

Twój komentarz