Spotkanie Blogerów Ogrodniczych Gardenia 2016

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych było jedną z wielu imprez odbywającym się w czasie targów Gardenia 2016. Także w tym roku frekwencja bardzo pozytywnie zaskoczyła. Sala pierwszego dnia pękała w szwach. Zabrakło miejsc siedzących, co nas ogromnie cieszy;) Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie organizowane już w Sali kongresowej;). Do wygłoszenia prelekcji zostali zaproszeni ludzie, którzy swoje korzenie głęboko zapuścili w blogosferze i są z nią związani.

3. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Na Spotkanie Blogerów Ogrodniczych zaprosiliśmy kilka osób, które wygłosiły prelekcje na wybrany przez siebie temat. Tegoroczna formuła nie do końca pozwalała na swobodną wymianę myśli i doświadczeń, a to ze względu na małą ilość czasu. Rozmowy i wymiana poglądów odbywała się w „kuluarach”. Trzeba nad tym popracować!:) Zdecydowanie;). Uważam, że to jest bardzo istotny element, który musi być obecny w czasie naszych spotkań! w końcu „Spotkania Blogerów organizowane są z myślą o uczestnikach. To dla Was są one organizowane i to dzięki Wam mają one sens. Powiem Wam szczerze, że tak dobrej energii nie ma nigdzie indziej. Co widać było na wspólnych zdjęciach i dało się to wyczuć w rozmowach”.

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych – Dzień pierwszy
3SBO Barwy Ogrodu

Magda Sobolewska-Bereza z bloga Barwy Ogrodu odkryje przed nami wszystkie ich tajemnice! Na#3SBO nie może przecież zabraknąć solidnej dawki wiedzy ogrodniczej.

3SBO Fundcja Łąka

Dlaczego łąki kwietne zasługują na swoje miejsce w przestrzeni naszych miast, jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymagają i gdzie najlepiej je zakładać? Na te i wiele innych pytań podczas ‪#‎3SBO‬ odpowiedział Karol Podyma  i Maciej Podyma z Fundacja Łąka – eksperci od miejskich łąk kwietnych!

3SBO Greenweb

Marta Tysowecka z GreenWeb Agencja Interaktywna. Marta opowiedziała o tajnikach pozycjonowania i przedstawi pomocne w tym narzędzia na przykładzie WordPressa. Jeśli nurtują Was związane z tym tematem pytania, Marta chętnie odpowie na nie podczas swojej prezentacji.

Blog Ogrodniczy Wojciech Wardecki

Dla osób, które nie miały okazji posłuchać czego dotyczył mój temat, chciałbym wyjaśnić, że nie zostałem samozwańczym „Najlepszym blog ogrodniczym w Polsce”;) Temat jest bardziej rozbudowany. W swoim „czasie antenowym” opowiedziałem o kolejnym pomyśle jaki powstał na zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu na „„Najlepszy BLOG i FANPAGE ogrodniczym w Polsce”. Pomysł powstał na kanwie Gali Twórcówgdzie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na kategorie i wrzucone do jednego worka… a jurry oceniające nie do końca się zna na wszystkim… Z tego powodu pomyślałem sobie, że czemu by nie zorganizować BRANŻOWEGO konkursu gdzie w jurry zasiądą profesjonaliści znający się na rzeczy. Tak jak opowiadałem, szczegóły są w trakcie ustalania z firmami. Kiedy, kto może wziąć udział, jakie są warunki uczestnictwa… Na te i inne pytania niedługo uzyskacie odpowiedź;).

3SBO Fajne Ogrody

W branży ogrodniczej potencjał blogów, jako narzędzi wspierających działalność gospodarczą, jest często niedoceniany lub niewykorzystany. Tymczasem umiejętnie redagowany i wykorzystywany blog ogrodniczy i towarzyszące mu social media mogą stanowić potężne narzędzie marketingowe, promocyjne, komunikacyjne i dystrybucyjne. W takcie swojej prelekcji Ania Sikora-Stachurska z fajneogrody.pl podzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie sposobów i kierunków wykorzystania bloga w biznesie, w promocji i sprzedaży usług, w budowaniu marki. Podpowiedziała sprawdzone rozwiązania i metody, uczuliła na pułapki, wskazała najczęściej popełniane błędy, które sprawiają, że blog zamiast pomagać szkodzi przedsiębiorcy ogrodniczemu. 

Po wykładach każdy kto jeszcze miał siłę poszedł zobaczyć stoiska wystawienicze. Aby wieczorem wybrać sie na wieczór integracyjny. Oj się działo. Widzę, że to mocna kompania do wspólnych śpiewów, zabaw, rozmów, plotek. Przy okazji integracji uczciliśmy urodziny naszego kolegi Tomka Szostaka z rewelacyjnego bloga zogrodemnaty.pl

Wyjście integracyjne

Aby dbać o dobry PR swój i innych osób, nie zamieszczę zdjęć z wyjścia integracyjnego. Wszystkie zdjęcia i filmy w głównej mierze kręcone przez Igora Majkowskiego z Żurawkowe RODOS Igora, znajdują się na naszej grupie zamkniętej. Tu zasada jest jedna – Pijesz nie pisz”.

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych – Dzień drugi

Ten dzień rozpoczyna Łukasz. On jest tego dnia głównym Gospodarzem. Mnie bolą „zęby” od nadmiernej ilości wypitego wcześniej piwa i whiskacza. Pamiętajcie! Lepiej nie mieszać! Następnego dnia też będą Was boleć zęby;) Dziękuję Leonardko za proszek;) Dzięki niemu dałem dalej radę dotrwać do końca dnia,

Łukasz Skop

Łukasz Skop, redaktor bloga BEZ-OGRÓDEK, który współorganizował ‪#‎3SBO. Podczas prelekcji opowiedział o „Dobrej Praktyce Blogerskiej”, czyli etykiecie, którą każdy bloger powinien mieć w małym paluszku, mi.in. jak złapać dobry kontakt z czytelnikami, gdzie przebiega granica pomiędzy hejtem a krytyką i co na blogowym zapleczu powinien mieć każdy szanujący się bloger.

3SBO Ogrodnik Tomek

„11 przykazanie blogera ogrodniczego: PODRÓŻUJ” zostało wygłoszone przez Tomasza Koka i Filipa Misiewicza z bloga Lubię ogród – Ogrodnik Tomek. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się dlaczego bloger powinien, a właściwie musi podróżować.

Tomasz Ciesielski

Tomek Ciesielski (Bankfoto.net-Tomek Ciesielski), który swoją ogromną wiedzą, profesjonalizmem i pięknymi zdjęciami od początku wspiera nasze blogerskie spotkania. Tym razem Tomek opowiedział, jak tworzyć… fotograficzne opowieści.

3SBO Pracownia w dolinie

Na co należy zwrócić uwagę kupując wymarzoną działkę aby zakup nie okazał się przysłowiowym „kotem w worku”? Na jakie zmiany możemy sobie pozwolić sami, a na jakie potrzebujemy uzyskać urzędowe zgody? Na co może pozwolić sobie nasz sąsiad, a na co my w stosunku do sąsiada, organizując zieloną przestrzeń wokół domu? Magdalena Strzyżewska z Pracownia w Dolinie na ‪#‎3SBO‬ rozwiała wszystkie wątpliwości!

3SBO Jakub Myśliwiec

Jakub ‚Gardner’ Myśliwiec z Organizacja Ogrodów Polskich podczas #3SBO opowiedział o przewodniku po wszystkich parkach i ogrodach otwartych w Polsce! Bo czy podróże i wypoczynek wśród zieleni nie są najlepszą formą spędzania wolnego czasu?

3SBO Hortiterapia

Ogrodnictwo może mieć również wymiar terapeutyczny? Specjaliści z Ogród eczy na ‪#‎3SBO opowiedzieli w jaki sposób praca przy roślinach wpływa na proces rehabilitacji i nie tylko. Jak to mówią – „Gardening is cheaper than therapy, and you get tomatoes”

Wyniki konkursu dla Blogerów Ogrodniczych

Po zakończonych wykładach przyszedł czas na rozstrzygnięcie  Konkursu dla Blogerów Ogrodniczych organizowanego z firmą Agrecol. Zadaniem uczestników było bardzo proste. Trzeba było podać swój „Złoty przepis na piękny ogród”. Laureatka konkursu Leonarda Dąbrowska z bloga Leonardy poszła o krok dalej… I powiedziała co ma wspólnego dobry SEX ze „Złotym przepisem na piękny ogród” Jeżeli jesteście ciekawi, dowiecie się tego po przeczytaniu tekstu. Leo! GRA TU LA CJE!;) i jeszcze raz dzięki za proszek;).

Leonarda Dąbrowska

NAGRODY BLOGERÓW OGRODNICZYCH ZA NAJLEPSZE STOISKO WYSTAWIENNICZE – wisienka na torcie!

Nagroda blogerów jest nagrodą prestiżową o dużej wartości medialnej. To w końcu blogerzy w największej mierze kreują trendy, wydają obiektywne opinie na temat produktów. Na ich blogach ludzie szukają informacji o produktach, pytają się o ich doświadzenie.

Nagrody blogerów Ogrodniczych

Choć przyznaliśmy ją drugi raz, już teraz jest ona wyjątkowym wyróżnieniem dla nagrodzonych wystawców! Wynika to z kilku powodów. Nie można jej kupić! Jest przyznawana demokratyczną drogą wyboru! Oceniają obiektywni blogerzy ogrodniczy. Z tego miejsca z przyjemnością ogłaszam, że:

Złoto otrzymała Szkółka Wybicki

DSC_0043

Srebro trafiło do  A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Poprosiłem też o wypowiedź jedną z głosujących osób, aby napisała czemu głosowała na Polskie Korzenie. Oto jej argumenty:

„Dlaczego głosowałem na szkółkę „Polskie Korzenie” w konkursie na najładniejsze stanowisko wystawiennicze targów Gardenia? Poniżej moja subiektywna ocena. Przede wszystkim polskie korzenie, polska marka, pasja i zaangażowanie właścicieli i bardzo dobra znajomość produktów przez pracowników. Każdy oceniał stanowiska swoim okiem- jedni skupiali się bardziej na architekturze i zachwycającej zabudowie, ja zaś szukałem stanowiska z ciekawym materiałem roślinnym, czyli czymś co mnie najbardziej interesuje. To co chciałem znalazłem właśnie u państwa Kałuzińskich. Stanowisko było proste w formie, za to główną wartością były rośliny. Ilość gatunków i odmian bardzo pokaźna. Wiele ciekawostek i nowości. Prawdziwa prezentacja oferty, jaką oferuje szkółka roślin ozdobnych. Przechodząc obok niektórych stoisk nie byłem w stanie stwierdzić co ich wyróżnia na tle innych prócz dobrego projektanta. Moim zdaniem architekci i projektanci mogą szaleć z oryginalnymi zabudowami stanowiska, a szkółkarze powinni głównie wyeksponować rośliny”.

Brąz otrzymała Szkółka Byczkowscy

DSC_0062

Chciałbym także jako współorganizator zająć stanowisko w związku z głosami jakie do mnie dotarły po Targach. Próba umniejszenia rangi wręczanych nagród i wzbudzanie kontrowersji przez Tomka Ogrodnika, który został zaproszony do wygłoszenia prelekcji powoduje, że czuje pewnego rodzaju niesmak. Krytyczna ocena Tomka Ogrodnika, który przez awersję do Szkółki Polskie Korzenie próbuje umniejszyć rangę wręczanych nagród i wzbudzić kontrowersje wokół nich uważam za niestosowne i nie na miejscu. Uważam, że ta opinia jest krzywdząca dla mnie jako współorganizatora jak i pozostałych osób, które oddawały swój głos na wystawców.

Powód mojego niesmaku jest jeszcze jeden. Osobiście zbierałem głosy. T. Ogrodnik nie oddawał mi karty ze swoim głosem. Nie wysłał też SMS-a – choć była tez taka możliwość o czym informowaliśmy na stronie wydarzenia. Kto wie, może jego głos mógł być decydujący… Przypomina mi to sytuację, kiedy ktoś krytykuje obecny rząd… A kiedy zapyta się go czy brał udział w wyborach to mówi „NIE”… Łatwo się krytykuje… ale kiedy nic się nie robi aby mieć na to wpływ, nie powinno się zabierać głosu w pewnych sprawach, bo po prostu nie wypada.

Za to wypada mi zabrać jeszcze jeden ważny głos i wystosować apel do wystawców z przymrużeniem oka;)  „Drodzy wystawcy, starajcie się i nie ustawajcie w dalszych staraniach przy kolejnych Targach i wystawach. Nie wiadomo czy do Waszego stoiska podchodzi bloger, który swoim krytycznym okiem Was ocenia. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszej wytężonej pracy”.

Podziękowania dla Sponsora Głównego 

dla firmy Agrecol, która od samego początku wspierała działania Blogerów Ogrodniczych. To dzięki nim ranga naszego spotkania została podniesiona. Pan Arkadiusz Ziębaczewski (marketing manager), na każdym kroku wspierał działania związane z 3SBO. Dało się odczuć, że projekt Spotkań Blogerów Ogrodniczych jest dla nich ważny. Ich uczestnictwo stało się sygnałem dla innych firm, że warto współpracować z Blogerami Ogrodniczymi ponieważ tkwi w nich ogromny potencjał! Są ludźmi kreującymi modę, trendy, wyrażają swoje opinie oparte o praktyczne wykorzystanie produktów firm. W swoich ocenach są wiarygodni, doradzają swoim czytelnikom jak zrobić, co zastosować, jakie narzędzia są dobre. Ich czytelnicy liczą się z ich zdaniem i stosują się do porad.

Swoje podziękowania kieruję także do firmy Hydrobox, która dołączyła do grona firm wspierających działania Blogerów Ogrodniczych. Za udzielenie patronatu medialnego swoje podziękowania kieruję także do Kocham OgródMój piękny OgródPRZEPIS NA OGRÓD, Biznes Ogrodniczy, SlowLife.

Ale największe z największych podziękowań kieruję do Was wszystkich! Do osób piszących o szeroko pojętym ogrodnictwie. Dziękuję za słowa wsparci, za rady, za konstruktywną krytykę. Specjalne podziękowania kieruję do Łukasza Skopa! Łukasz, jesteś THE BEST!

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Na zdjęciu tylko część z nas:

U Iwonki w ogródku, W ogrodzie.com – Wojciech WardeckiBez-ogródekZielona bombonierkaPracownia w dolinieZ ogrodem na TyGardenicaZimozielony OgródMiejski ogrodnikWerxwerOgrody z pasją. MiędzyzdrojeOgrodowa mapa polskiŻurawkowe RODOS IgoraWitold CzuksanowOgród TamaryszkaOaza zieleniPan Ogrodnik

 

Do zobaczenia w Warszawie na Wystawie Zieleń to Życie, która się odbędzie 1,2,3 września 2016

Zieleń to Życie

 KOCHAM WAS WSZYSTKICH

p.s. Inne relacje ze Spotkania Blogerów Ogrodniczych znajdziecie na zaprzyjaźnionych Blogch:

zogrodemnaty.pl,  zimozielonyogrod.pl, Gardenica, oazazielenizielonabombonierka, werxwer

PODOBNE ARTYKUŁY

2 Komentarze

Twój komentarz