Spotkanie Blogerów Ogrodniczych „Zieleń to Życie” 2015

Dzięki, że zaglądacie i tutaj, bo ten wpis jest dla mnie najważniejszy! Wystawa budziła emocje! Ale nie tylko z powodu roślin, także z powodu SPOTKANIA BLOGERÓW OGRODNICZYCH! które współorganizowałem z Łukaszem Skopem z BEZ-OGRÓDEK. Okazało się, że jest nas straaaaasznie dużo, a co śmieszniejsze, nie wszyscy dojechali! 😉 Ha!

Kto był, ten wie, co się działo… A tym, których nie było, opowiem to, co opowiedzieć wypada 😉

#Dzień pierwszy

Byłem tak zdenerwowany, że nie mogłem spać… Nasze spotkanie zaczynało się o 9.30, a ja na targach kręciłem się już o 8.00. Zobaczyłem jak sala, czy wszystko działa i czekałem… Przebierałem nogami zdenerwowany… Nikogo nie ma… Ale co się dziwić, przecież jest dopiero 8.30! Jeszcze godzina do rozpoczęcia! Tik tak… Tik tak… Jak ten czas się ciągnie! Wchodzi pierwsza osoba. Kasia Nowacka od „kropek i kwiatków”, która załatwiała nagrody do konkursu dla blogerów z ramienia wydawnictwa Biznes Ogrodniczy (dzięki, Kasiu!). Później wchodzą następne osoby i jakoś kamień spada mi z serca… Myślę: „nie będzie tak źle”… A jednak będzie… Nie mogę dodzwonić się do Pani z urzędu miasta, z którą miałem prowadzić pierwszą prelekcję, a której oddałem swój cały czas. To znaczy, że będzie wtopa, bo ja niczego nie szykowałem. Na szczęście, w ostatnim momencie przybywa! Uffff…. Zaczynamy!

Pierwsza prelekcja – Justyna Piwko

Rozpoczyna się pierwszy wykład: „Budżet partycypacyjny okazją do realizacji projektów związanych z zielenią w mieście” Tu mieliśmy przyjemność gościć Panią Justynę Piwko, która wie wszystko o budżecie partycypacyjnym w Warszawie. Opowiedziała o zaplanowanych i zrealizowanych projektach na terenie miasta. Po zakończeniu jej wykładu głos zabrała także Fundacja Łąka, która sama zgłaszała kilkadziesiąt projektów – dzięki, że nas odwiedziliście choć na chwilę 😉

Druga Prelekcja – Magdalena Strzyżewska

Drugi temat prowadziła Magdalena Strzyżewska, która uczestniczyła także w Pierwszym Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu. Tym razem wystąpiła ze swoją prelekcją „Drzewa uwikłane w paragrafy: przestrzeń publiczna i prywatna”. 

To było mega wartościowe wystąpienie, bo dotyczyło wszystkich aktualności związanych z nowelizacją ustawy regulującej kwestię wycinki drzew. Kto nie był, niech lepiej zastanowi się, nim wytnie drzewo bez zgody, bo będzie miał bardzo uszczuplony portfel! Zapraszam też do Zielonej Pracowni, w której może coś na ten temat znajdziecie!

DSC_3173_Fotor
Madziu, WIELKIE dzięki za to, że przyjęłaś zaproszenie i byłaś z nami przez cały czas trwania Spotkania! Twoja wiedza na ten i inne tematy jest nieoceniona!

Trzecia prelekcja – Tomasz Ciesielski

Tu zabraknie mi słów pochwały! Tomasz Ciesielski  z bankfoto.pl to chodząca Wikipedia prawa autorskiego! Piszę to nie bez powodu – Tomasz wspierał mnie w tym temacie także na pierwszym spotkaniu blogerów. Od razu mogę powiedzieć, że się w nim zakochałem 😉 Jaką Tomasz ma wiedzę i doświadczenie, tego nie da się  opisać! Jest niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju! Tomasz, dzięki! Dzięki, dzięki! Za pierwsze spotkanie, za drugie, i – mam nadzieję – za kolejne 😉 Jeżeli ktoś ma pytania na temat prawa autorskiego, to macie do niego kontakt! Polecam!

Tomasz Ciesielski

 

Czwarta Prelekcja – Anna Stachurska

Ostatnie słowo tego dnia należało do Anny Stachurskiej z FajneOgrody.pl, która wywołała burzę. Echo jej wystąpienia niesie się do tej pory… Jego temat brzmiał „Blog ogrodniczy, który zarabia”. To była energia, piguła informacji niekoniecznie miłej… prosto pomiędzy oczy! Nie jedna osoba zdała sobie sprawę z tego, że nie wykorzystuje swojego potencjału. I że energia, jaką często się wkłada w naszą pracę, nie ma szansy wrócić, bo nie wykorzystujemy narzędzi, które nam w tym pomogą.

11893808_998462076873401_1812555037194604207_o

 

Aniu, dzięki za ten wykład! Moim zdaniem był  to pierwszy merytoryczny głos, jaki został zabrany w temacie współpracy blogerów z firmami! Otworzyłaś drzwi z kopa i zrobiłaś prawdziwe „wejście smoka” – dla tego od dziś jesteś nazwana smoczycą! 😉

Tego dnia to byli wszyscy prelegenci – przepraszam Permakulturę za to, że zabrakło czasu na ich wystąpienie. Żałuję, że nie udało Wam się zostać jeden dzień dłużej, by to nadrobić! Mam nadzieję, że następnym razem takiego poślizgu czasowego nie będzie.

Po zakończeniu pierwszego dnia – masa pytań, ciepłych słów, komplementów, rozmów z uczestnikami, firmami, które nas odwiedziły, ploteczek (hihihi)… Ale kiedyś trzeba się zrelaksować, odpocząć, zrzucić stres całego dnia… Ale jak?

IN-TE-GRA-CJA!

Idziemy na miasto, do „Słoików”! W końcu każdy, kto przyjeżdża do Warszawy, jest nazywany słoikiem! 😉 A tam… to już cenzura! Nie o wszystkim można opowiedzieć… Sex, love and Rock&Roll! Już nie pisząc o zabawie do rana 😉

integracja blogerów

Mega fajne spotkanie! Zielona atmosfera, wymiana opinii, żarty i zawarcie z niektórymi znajomości face-to-face, a nie tylko wirtualnie!

Kiedy skończyliśmy zabawę około… yyyymmmm… no właśnie nie wiem… trzeba było wracać do domu, bo następnego dnia zaczynałem pierwszy. Chyba się teleportowałem, bo nie pamiętam drogi powrotnej, i co ważniejsze, obudziłem się w swoim domu i swoim łóżku 😉 Ufff… Znowu się udało! 😉

#Dzień Drugi

Budzę się… To będzie dłuuuugi dzień, myślę 😉 Wstaję, prysznic, kawa, śniadanie, ruszam! Na targach wylądowałem znów jakoś super wcześnie 😉 Znowu nikogo nie ma… Jako pierwsza znowu przychodzi Kasia Nowacka – albo mnie śledzi, albo czuwa, bym na 100% dotarł każdego dnia – Anioł Stróż 😉 Ludzi nie ma… Znowu stres… Ale po woli zbieramy się… Kolejna kawa, która ma mi otworzyć oczy. W sumie po co? Jak zacznę gadać, to adrenalina podskoczy i jakoś pójdzie 😉

Pierwsza Prelekcja – Wojciech Wardecki

Startuję z tematem „BPB  – Blogerska Partyzantka Miejska”. Wykład, tak pokrótce, miał być o tym, jak współpracować z miastem, angażować mieszkańców i nie wylądować przy tym w więzieniu. Zdecydowałem się na zmianę tematu kilka dni wcześniej, podczas pracy w ogrodzie. Nowy tytuł jest bliższy mojemu sercu. „Co zrobić, by zerwać z Blogerską Partyzantką”. Tu nie robiłem zdjęć, ani nie mam swoich selfie 😉 Więc będzie bez zdjęć;)

Miałem przyjemność opowiedzenia Wam o inicjatywie powołania Stowarzyszenia Blogerów Ogrodniczych, które będzie zrzeszać i integrować wszystkie zielone duszyczki, edukować, szkolić, wspierać… Przed nami wiele, wiele innych ambitnych zadań! Już dziś zapraszamy Was do Tworzenia naszej „Zielonej Masy” wspólnie!

 

W grupie siła

Wydaje mi się, że temat się spodobał, bo późniejsze rozmowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, za co dziękuję! Szczegóły niedługo… Lecę dalej z tematami, jakie były poruszone podczas spotkania!

Druga Prelekcja – Tomasz Ciesielski

Mój Guru, mentor i ekspert w każdej dziedzinie. Tym razem podzielił się swoim doświadczeniem w kwestii współpracy z projektantami i organizacjami pozarządowymi – Tomku, ile Ty masz pamięci RAM w głowie, że ogarniasz to wszystko – z mojej strony – CHAPEAU BAS!

Tomasz Ciesielski

Trzecia prelekcja – Pola Madej-Lubera

Autorka bloga Weekend w ogrodzie. To była piguła wiedzy! Sam nie wiem, od czego zacząć, tyle tego było. Podczas jej wystąpienia założyłem konto na Instagramie, o którym opowiadała 😉 To była fajna i merytoryczna prezentacja. Bez zająknięcia podzieliłaś się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki Ci wielkie za to! Wydaje mi się, że ten temat trzeba koniecznie powtórzyć!

20150905_120438P.S. Inni też czują niedosyt. Obawiam się, że wzięłaś na siebie ciężar ukierunkowania ludzi i CHWAŁA Ci za to! W czasie wykładu podsunęłaś też kilka fajnych pomysłów do realizacji w ramach Stowarzyszenia Blogerów Ogrodniczych. Super będzie realizować je z Twoją pomocą!

Piąta prelekcja – Łukasz Skop
20150905_132306
Sorry za zdjęcie innego nie miałem;)

Łukasz, jak wisienka na torcie, został na koniec. Temat jego wystąpienia brzmiał: „Jak uprawiać internetowe grządki”. W swojej prezentacji podzielił się doświadczeniem i swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie. Z tego miejsca WIELKIE Dzięki Łukasz za pomoc w organizacji tego spotkania! Była masa roboty przy tym! A jak się okazało, w grupie siła! W pojedynkę ciężko ogarniać pewne rzeczy – bez Ciebie to by się nie udało!

KONKURS DLA BLOGERÓW

20150905_135254

Było jeszcze rozwiązanie konkursu organizowanego przez wydawnictwo BURDA (Kocham OgródPrzepis na OgródMój Piękny Ogród) i Biznes Ogrodniczy, którzy objęli 2. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych swoim patronatem! Z tego miejsca bardzo dziękuję każdemu wydawnictwu! Mam nadzieję, że to początek pięknej współpracy! Nagrody otrzymali Leszek Ciepielski, redaktor bloga Ogrodnik Leszek i Sylwia Hennek, redaktorka bloga  Bambusowy sen.

IMG_7155

NAGRODY BLOGERÓW ZA NAJLEPSZE STOISKO WYSTAWIENNICZE

Choć przyznaliśmy ją pierwszy raz, już teraz jest ona wyjątkowym wyróżnieniem dla nagrodzonych firm! Wynika to z kilku powodów. Nie można jej kupić! Jest przyznawana demokratyczną drogą wyboru! Oceniają obiektywni blogerzy ogrodniczy, którzy biorą pod uwagę takie kryteria jak ogólna atrakcyjność wizualna stoiska, czy stoisko „budzi emocje” – zgodnie z hasłem przewodnim wystawy, kompozycja, aranżacja, ekspozycja asortymentu, nieszablonowe podejście w prezentacji produktów (np. sposób reklamowania lub organizacja stoiska), zaangażowanie przedstawiciela firmy w kontakt z klientem.

I mam przyjemność oznajmić, że:

Pierwsze miejsce i Złotego Blogera otrzymała Szkółka Dąbrowscy

Drugie miejsce i srebrnego Blogera otrzymała Szkółka Majewscy

Trzecie miejsce i brązowego Blogera otrzymała Szkółka Bracia Dębscy

Nagroda blogerów

srebro

brązWszystkim nagrodzonym gratuluje jeszcze raz z tego miejsca! Brawa dla Was! Nie ustawajcie w staraniach o bycie najlepszymi!

I tym oto mega szczęśliwym i pozytywnym akcentem nastąpił koniec naszej tegorocznej przygody z targami. Co prawda, jeszcze godzinę zbieraliśmy się do wyjścia i rozstania, ale trzeba było w końcu zamknąć teatrzyk 😉

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas Wystawy "Zieleń to Życie"

Mogę po stokroć powtarzać: DZIĘKUJĘ wszystkim i każdemu z osobna! Było cudownie! Życzę sobie i Wam, byśmy przy kolejnym spotkaniu zebrali się w jednym miejscu jako Stowarzyszenie Blogerów Ogrodniczych!

Na koniec jeszcze kilka fotek z samego spotkania;)

20150904_133640

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas Wystawy "Zieleń to Życie"
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas Wystawy „Zieleń to Życie”
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas Wystawy "Zieleń to Życie"
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych podczas Wystawy „Zieleń to Życie”
IMG_4516
IMG_7142 (1)

W spotkaniu wzięli udział m. in.

Ogród Tamaryszka, Wolniej, tu i teraz, bambusowy sen, Ogrodnicy z pasją, Międzyzdroje. Ogrody z pasją-projekt i realizacja, Zielony kciuk,  bankfoo.net, Kropki i Kwiatki, Mój Projekt Ogrodu, Ogrody Ewy G, TORNIKA, ACROCONA, werXwer, Ogrodowa terapia, Ogród mówi, BIOSENS, Ogrodnik Leszek, Zielona Pracownia, Pracownia Pejzażu, Zielona Bombonierka, Fundacja Łąka

PODOBNE ARTYKUŁY

7 Komentarze

  1. Piękna relacja, żal ściska jak się ogląda te fantastyczne z Wami zdjęcia. Żałuję, żałuję, ale cóż tak czasami bywa 🙁 Spotkamy się na Gardenii. 😉

Twój komentarz