Targi Ogrodnicze Gardenia 2020

Targi Ogrodnicze Gardenia 2020 już zakończone. Dla mnie i wielu innych ogrodników, miłośników zieleni, pasjonatów ogrodów i pięknych rzeczy Targi Ogrodnicze Gardenia są zwiastunem szybko nadchodzącej wiosny. Pomimo tego, że odbywają się w lutym, teoretycznie niezbyt sprzyjającej ogrodnictwu porze roku to właśnie tu rozpoczyna się prawdziwa wiosna.

Targi Ogrodnicze Gardenia 2020 – trendy

Targi Ogrodnicze Gardenia mocno wpisały się w moje życie. Kolejny raz miałem okazję poprowadzić warsztaty. To już trzeci rok z rzędu. Dla mnie osobiście jest to niebywały sukces, ponieważ zawsze mam komplet chętnych na organizowanych warsztatach. Dodatkowo są ludzie, którzy wracają, aby nauczyć się czegoś nowego. Dla mnie osobiście jest to dodatkowy bodziec, aby starać się jeszcze mocniej. W tym roku postawiłem na warsztaty tworzenia wianków z sukulentów. Ponieważ zawsze staram się iść z duchem czasu i mieć coś nowego i zaskakującego dla uczestników.

magnolia
Magnolia

Wiedza i pasja to podstawa

W związku z szybko rozwijającą się techniką i ulepszeniami produktów nie tylko mechanicznych, Gardenia stawia na wiedzę i fachowość. Dla mnie osobiście jest to bardzo istotne. W związku z tym, że zawód ogrodnika wymaga ciągłego pogłębiania wiedzy, organizacja wykładów, prelekcji lub możliwość spotkania się z bardziej doświadczonymi ludźmi daje możliwość jej poszerzenia.  Idąc z duchem czasu i za zmianami następującymi w przyrodzie jeden z ciekawszych prelegentów Andrzej Zawadzki miał możliwość przekazania swojej wiedzy na temat ogrodów zimozielonych.

warsztaty tworzenia wianków z sukulentów

Dla każdego coś dobrego

Targi Gardenia to jak napisałem, to nie tylko miejsce spotkań fachowców z dziedziny ogrodnictwa, architektury, producentów maszyn rolniczych, stawów kąpielowych, szkółkarzy czy blogerów ogrodniczych. Jest to też przestrzeń zarezerwowana dla osób zaczynających swoją przygodę z ogrodem i zielenią. Dla tych, którzy poszukują inspiracji, aby tworzyć coś nowego, ale i zdobyć wiedzę w dziedzinach, na których się nie znają. Dla wszystkich tych, którzy szukają nowych lepszych, innych rozwiązań do swoich ogrodów, balkonów tarasów.

Gardenia to miejsce dla każdego

Zdecydowanie dla każdego, kto kocha naturę. Każdego roku Targi Ogrodnicze Gardenia zaskakują mnie jakąś ciekawostką i nowinką. W związku z tym, że stawiam mocny nacisk na ekologię i proekologiczne rozwiązania, sam osobiście prowadziłem warsztaty z wykorzystaniem tylko naturalnych produktów. W tym roku pojawiały się piękne domki dla owadów. Rzecz niby dobrze znana, ale w nowej odsłonie robi wrażenie. Dla wszystkich, którzy potrzebowali informacji jak chronić zapylacze i jak pryskać żeby nie szkodziło informacji udzielała offogrodniczka Joanna Gałązka. Kobieta z ogromną pasją wiedzą i iście botanicznym nazwiskiem.

peony max
peonie Peony Max

Targi różności

Jako ogrodnik, zawsze wpadam w amok zakupowy, jeśli zobaczę piękne kwiaty, cebule, nasiona, ozdoby ogrodowe. W tym roku mocno musiałem się pilnować. Walczyłem z całych sił, jednak poległem. Zawsze z tyłu głowy mam, swoich klientów, którzy nie mogli lub nie mieli okazji odwiedzić Gardenii. Będąc stałym bywalcem człowiek poznaje wielu ludzi, jednak w tym roku pojawił się ktoś nowy. Peony Max, firma z pasją i miłością do peonii. Monika Czupińska z głową jak encyklopedia pełną peonii. Piękne stoisko, kwiaty, moje odkrycie w tym roku. Oczywiście nie mogło zabraknąć Biżuterii ogrodowej Rdzą Malowane, których jestem ogromnym fanem i Łąki kwietne.

Rdzą Malowane

Kogo można było spotkać

Na terenie Targów Ogrodniczych Gardenia 2020 można było spotkać wielu specjalistów w swoich dziedzinach, zasięgnąć porad, wymienić się doświadczeniami, lub po prostu porozmawiać lub nawet zrobić zdjęcie. Można tez było spotkać wielu ludzi zielono-zakręconych. To mnie akurat niezmiernie cieszy. Z takich spotkań wyjeżdżam zawsze naładowany pozytywna energią. Cieszy mnie, że zmienia się świadomość ludzi, którzy chcą się uczyć, zdobywać wiedzę, poszerzać swoje horyzonty.

Edukacja z rozmachem

Ogromnym plusem Gardenii jest nacisk na edukację. Tłumaczenie ludziom pewnych, rzeczy podstaw. Dla nas zawodowo zajmujących się zielenią pewne rzeczy są oczywiste. Przekazywanie wiedzy, która my już mamy. Dotyczy to każdego aspektu ogrodnictwa. Dlaczego warto nawozić rośliny i czym, jak przesadzać i kiedy. Czemu warto zainwestować w siatki na kreta i system nawadniający. Po co jest potrzebny ogrodnik i dlaczego warto zatrudnić kogoś do pracy. Jak bardzo istotny jest projekt ogrodu. Takie proste, a takie trudne. Dlatego edukacja właśnie jest taka ważna.

Gardenia 2020 kompozycja z oplątw

Podsumowanie

Targi Ogrodnicze Gardenia 2020 uważam za udane rozpoczęcie roku ogrodniczego. Mam nadzieję, że będę miał okazje gościć na nich w przyszłym roku również, z kolejnymi warsztatami. Chociaż może nie tylko? Udało mi się dołożyć taki mały kawałek siebie do tego wydarzenia. W końcu Poznań miasto doznań. Miasto Zielonych Doznań był dodał. Czyli widzimy się za rok?

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz