Tematy prelekcji 3 Spotkania Blogerów Ogrodniczych

Jak wiecie, mam przyjemność współorganizować wyjątkowe 3. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych, w których biorą udział Wasi ulubieńcy. Redaktorzy blogów, stron internetowych o tematyce ogrodniczej
i fanpag’y. To jedyny taki projekt w Polsce, gdzie wszyscy Wasi ulubieńcy mają okazję pogłębić swoją wiedzę, zdobyć nowe doświadczenie, rozbudować swój warsztat, sprawić aby nasze posty i udostępniana treść była dla Was atrakcyjna, a wszystko po to aby sprostać Waszym wysokim wymaganiom. Z tego miejsca dziękuję, że nas czytacie i odwiedzacie, bo bez Was nie byłoby nas!

3. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

1. Pierwszym gościem 3SBO będzie Marta Tysowecka z GreenWeb Agencja Interaktywna. Marta opowie o tajnikach pozycjonowania i przedstawi pomocne w tym narzędzia na przykładzie WordPressa.
Jeśli nurtują Was związane z tym tematem pytania, Marta chętnie odpowie na nie podczas swojej prezentacji.

3SBO Greenweb
2. Kolejnym gościem ‪#‎3SBO‬ będzie Tomek Ciesielski (Bankfoto.net-Tomek Ciesielski), który swoją ogromną wiedzą, profesjonalizmem i pięknymi zdjęciami od początku wspiera nasze blogerskie spotkania. Tym razem Tomek opowie nam, jak tworzyć… fotograficzne opowieści. To na pewno będzie barwna i fascynująca opowieść! Zapraszamy!

Tomasz Ciesielski3. Jak często szukasz pomysłu na wolną godzinę, popołudnie lub weekend?
Jakub ‚Gardner’ Myśliwiec z Organizacja Ogrodów Polskich podczas #3SBO opowie o przewodniku po wszystkich parkach i ogrodach otwartych w Polsce! Bo czy podróże i wypoczynek wśród zieleni nie są najlepszą formą spędzania wolnego czasu?

3SBO Jakub Myśliwiec

4. Jak dobrze znacie rośliny, które uprawiacie we własnym ogrodzie?
Magda Sobolewska-Bereza z bloga Barwy Ogrodu odkryje przed nami wszystkie ich tajemnice! Na#3SBO nie może przecież zabraknąć solidnej dawki wiedzy ogrodniczej.

3SBO Barwy Ogrodu

5. Kolejna prelekcja p.t. „11 przykazanie blogera ogrodniczego: PODRÓŻUJ” zostanie wygłoszony przez Tomasza Koka i Filipa Misiewicza z bloga Lubię ogród – Ogrodnik Tomek. Podczas prelekcji dowiemy się dlaczego bloger powinien, a właściwie musi podróżować? Na setkach niepublikowanych dotąd zdjęć pokażą m.in. wiszące lampo‐donice, ruchome zielone ściany z Wystawy Światowej Expo w Mediolanie,  hektary tulipanów z Keukenhof czy zielone dachy Berlina. To będzie niezapomniana podróż!

3SBO Ogrodnik Tomek

6. Dlaczego łąki kwietne zasługują na swoje miejsce w przestrzeni naszych miast, jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymagają i gdzie najlepiej je zakładać? Na te i wiele innych pytań podczas ‪#‎3SBO‬ odpowie Karol Podyma z Fundacja Łąka – ekspert od miejskich łąk kwietnych!

3SBO Fundcja Łąka

7. W branży ogrodniczej potencjał blogów, jako narzędzi wspierających działalność gospodarczą, jest często niedoceniany lub niewykorzystany. Tymczasem umiejętnie redagowany i wykorzystywany blog ogrodniczy i towarzyszące mu social media mogą stanowić potężne narzędzie marketingowe, promocyjne, komunikacyjne i dystrybucyjne. W takcie swojej prelekcji na #3SBO Ania Sikora-Stachurska z fajneogrody.pl podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie sposobów i kierunków wykorzystania bloga w biznesie, w promocji i sprzedaży usług, w budowaniu marki. Podpowie sprawdzone rozwiązania i metody, uczuli na pułapki, wskaże najczęściej popełniane błędy, które sprawiają, że blog zamiast pomagać szkodzi przedsiębiorcy ogrodniczemu. Zapraszamy!

3SBO Fajne Ogrody

8. Na co należy zwrócić uwagę kupując wymarzoną działkę aby zakup nie okazał się przysłowiowym „kotem w worku”? Na jakie zmiany możemy sobie pozwolić sami, a na jakie potrzebujemy uzyskać urzędowe zgody? Na co może pozwolić sobie nasz sąsiad, a na co my w stosunku do sąsiada, organizując zieloną przestrzeń wokół domu? Magdalena Strzyżewska z Pracownia w Dolinie na ‪#‎3SBO‬ rozwieje wszystkie wątpliwości!

3SBO Pracownia w dolinie

9. czy wiecie, że ogrodnictwo może mieć również wymiar terapeutyczny? Specjaliści z Ogród Leczy na ‪#‎3SBO opowiedzą w jaki sposób praca przy roślinach wpływa na proces rehabilitacji i nie tylko.
Jak to mówią – „Gardening is cheaper than therapy, and you get tomatoes”!

3SBO Hortiterapia

10. Ramy czasowe są nie do ruszenia nawet dla mnie jako współorganizatora‪#‎3SBO‬. Podczas tej krótkiej prelekcji mam zamiar dać Wam dużą pigułkę (nie gwałtu) informacji. A na koniec prelekcji będzie bomba. Która mam nadzieję wszystkich Was „rozwali”. Ale to nie będzie zamach terrorystyczny;) Więc spokojnie ‪#‎Gardenia‬ będzie cała! ‪#‎agrecol‬ #Gardenia #3SBO ‪#‎SBO‬ ‪#‎zielonamasa‬

Blog Ogrodniczy Wojciech Wardecki

11. Ostatnim prelegentem podczas spotkania będzie sam Łukasz Skop, redaktor bloga BEZ-OGRÓDEK, który współorganizuje ‪#‎3SBO. Podczas prelekcji opowie o „Dobrej Praktyce Blogerskiej”, czyli etykiecie, którą każdy bloger powinien mieć w małym paluszku, mi.in. jak złapać dobry kontakt z czytelnikami, gdzie przebiega granica pomiędzy hejtem a krytyką i co na blogowym zapleczu powinien mieć każdy szanujący się bloger. Zapraszam do odwiedzania strony  BEZ-OGRÓDEK a także zachęcam do udostępnienia informacji o zbliżającym się wydarzeniu na swoich Facebookach, Instagramach, Tweeterach i w innych mediach społecznościowych.

Łukasz Skop

PODOBNE ARTYKUŁY

3 Komentarze

  1. Jak dla mnie to jest świetny pomysł nie tylko dla blogerów, ale również dla osób początkujących. Dużo osób uważa, że prowadzenie bloga to jedno z prostszych zadań, a nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bloger musi poświęcić swój wolny czas nie tylko na dzielenie się swoją pasją, ale również na douczenie się, chociażby w kwestiach technicznych. Bardzo chętnie bym się pojawiła 🙂

  2. Super inicjatywa. KAżdy teraz chce mieć blogi, ale mało kto wie jak to robić. Ja się za takie rzeczy nigdy nie brałam, bo nie wiedziałam jak, ale kto wie, może powinnam zainteresować się tematem? Można się jakoś dostać na 3SBO jako laik?

  3. Zawsze podobają mi się takie inicjatywy, które polegają na tym, żeby wyjść z Internetu do reala i zrobić coś konstruktywnego. Na pewno wielu osobom się to przyda. Gratulacje!

Twój komentarz