Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych „Zielen to Życie” 2016

Czas na odsłonę poruszanych tematów i prelegentów na  4. Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych „Zieleń to Życie 2016”. W ciągu 2 dni swoje tematy zaprezentują osoby ze świata blogerskiego, reprezentanci firm, które współpracują z osobami piszącymi o szeroko pojętym ogrodnictwie jak i specjaliści od marketingu i rozwoju osobistego.

grafika 4SBO

Choć to temat bardzo delikatny, wymaga on poruszenia.
Zapraszam Was na swoją prelekcję, która odbędzie się 2 września o godzinie 11.20

Jako pierwszą przedstawiam Wam Katarzynę Wnękowską z katalizacoaching.pl  – poprowadzi miniwarsztat, który pomoże Ci określić:

1. Twój pierwszy krok do osiągnięcia szczęścia, aby stać się spełnionym,

2. Role, które pełnisz w życiu,

3. Twoją mocną stronę, która wspiera Twoją skuteczność,

4. Stan, emocje i energię związane z Twoją skutecznością i spełnieniem

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Katarzyna Wnękowska

Każdy z nas czyta inne blogi… Ale czy zastanawiacie się, nad jego treściami? Czy są wartościowe, czy może są kolejnym przedrukiem innych treści znajdujących się w Internecie? Może warto się nad tym zastanowić? Analizę blogosfery przeprowadzi Ewa Gryguc z Ogrody Ewy – wydaje mi się, że to wykład, który może budzić SPORE EMOCJE… Ciekawe kogo weźmie na widelec… Na kogo zostanie wylane wiadro pomyj a kto okryje się chwałą;). 

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Ewa Gryguc

To temat, który jest niezwykle istotny dla internetowych publicystów!
Tematyka prawa autorskiego wraca jak bumerang, mimo kilkukrotnego poruszania tak istotnego zagadnienia.
Decyzja o ponownym poruszeniu tego tematu została podjęta za sprawą wydarzeń z ostatnich tygodni, gdy dowiedzieliśmy się o kradzieży tekstów ze zdjęciami naszych kolegów i koleżanek przez inny portal internetowy. Najodpowiedniejszą osobą do przekazania tej wiedzy jest Tomek Ciesielski z Bankfoto.net-Tomek Ciesielski Tomek Ciesielski Bankfoto Net

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Tomasz Ciesielski

Czy ogrodnictwo ma same jasne strony? Czy może jest to wyidealizowane hobby niosące za sobą więcej szkody niż pożytku dla otaczającego nas środowiska i nas samych?
Czy sami nie zastawiliśmy na siebie pułapki, pragnąc zbyt mocno wpłynąć na przyrodę?

Zapraszam do wzięcia udziału w prelekcji pt. „Zrozumieć znaczenie ogrodów we współczesnym świecie…” i dyskusji prowadzonej przez Magdalenę Sobolewską-Berezę z bloga Barwy Ogrodu.

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Magda Sobolewska

Temat stosowania środków chemicznych zazwyczaj sprowadza się do tego, że zastanawiamy się czy są one dobre czy złe i czy je stosować.
Zazwyczaj po ich wykorzystaniu lub zakończonym terminie ważności lądują w ogólnodostępnym śmietniku.
Odpowiedzialność za edukowanie ludzi w zakresie stosowania środków chemicznych spoczywa na producencie.
Ale czy my – jako osoby ściśle związane z szeroko pojętym ogrodnictwem – nie powinniśmy edukować naszych czytelników, jak prawidłowo postępować ze środkami ochrony roślin i opakowaniami, które po nich zostają?
Zapraszam na dwa wykłady Joanny Gąłazki z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, która przekaże nam zasady postępowania ze środkami ochrony roślin i opakowaniami po nich.
Wykłady odbędą się 2 września o godzinie 10.10 i 3 września o godzinie 13.45.
Liczy się każde opakowanie

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Joanna Gałazka

Uczciwość firm i agencji pozostawia czasami WIELE do życzenia.
Co możemy z tym zrobić i jak powinniśmy reagować na nieuczciwe praktyki, kiedy nie są one zgodne z naszym interesem? Czy powinniśmy zawsze zgadzać się na warunki, dyktowane przez firmy?

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Wojciech Wardecki

PR to, inaczej mówiąc, kreowanie wizerunku organizacji w otoczeniu, poprzez prowadzenie świadomych i zaplanowanych działań, wpływających na jej postrzeganie. Jak postępujesz, czym się kierujesz, z kim współpracujesz, i czy jesteś skuteczny buduje Twój obraz. Czy Bloger Ogrodniczy powinien dbać o własny PR? Moim zdaniem tak. W końcu „Jak Cię widzą, tak Cię piszą.”

Tematy prelekcji 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych Zielen to Życie 2016
Barbara Czyżowicz

„Współpraca Bloger – Firma – szanse i zagrożenia” koniecznie weźcie udział w prelekcji Łukasza Molskiego, przedstawiciela Sponsora Głownego – firmy Agrecol.

Łukasz Molski
Łukasz Molski

02.09.2016 (piątek) – Sala konferencyjna na pierwszym piętrze

Czas trwania spotkania: 10.00 – 13.00

9.30 ­– 10.00 – Rejestracja i zbieranie wizytówek

10.00 – 10.10 – Otwarcie 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych

10.10 – 10.30 –  Joanna Gałązka (PSOR) – „Stosowanie środków ochrony roślin – czy na pewno robisz to dobrze?” – zasady postępowania ze środkami ochrony roślin i opakowaniami po nich

10.30 – 11.10 – Tomasz Ciesielski – „Regulaminy i miny” –  o prawnych konsekwencjach obecności  w social mediach i pisania własnego bloga

11.10 – 11.20– przerwa kawowa

11.20 – 12.10 –  Wojciech Wardecki – „Nie dajcie się zrobić w balona!, czyli na co powinien uważać bloger ogrodniczy”; Po prelekcji dyskusja n.t. „Kim jest bloger dla firmy ogrodniczej? Kim jest bloger dla czytelników i czym jest firma ogrodnicza dla blogera?”

12.10 –12.40 – Barbara Czyżowicz – „Jak zostać swoim własnym PR-owcem?” – o kreowaniu własnej marki w Internecie

12.40 – 13.00 – Losowanie wizytówek, zamknięcie pierwszego dnia spotkania

 

03.09.2016 (sobota) – Sala konferencyjna na pierwszym piętrze

11.00 – 11.45 – Ewa Gryguc –  „Być jak Monty Don? Profesjonaliści i amatorzy” –  refleksje na temat blogosfery ogrodniczej. Zjawiska, tematy, estetyka

11.45 – 12.30 – Magdalena Sobolewska-Bereza –  „Zrozumieć znaczenie ogrodów we współczesnym świecie…” –  czy współczesne ogrodnictwo ma same jasne strony?

12.30 – 13.45 – Katarzyna Wnękowska –  „Twój pierwszy krok do bycia skutecznym i spełnionym” –  miniwarsztat coachingowy

13.45 – 14.05 – Joanna Gałązka (PSOR) –  „Opakowania po środkach ochrony roślin – jak z nimi postępować?” – co zrobić z opakowaniami po środkach ochrony roślin i innych substancjach wykorzystywanych w ogrodzie.

14.10 – 14.50 – Łukasz Molski (Agrecol) – „Współpraca Bloger – Firma – szanse i zagrożenia”

14.50 – 15.00  – Losowanie wizytówek, zamknięcie 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych. Rozdanie nagród blogerów ogrodniczych

 

PODOBNE ARTYKUŁY

2 Komentarze

  1. […] W ramach 4. Spotkania Blogerów Ogrodniczych wygłoszone zostały prelekcje. Cieszę się, że po każdej zgłaszaliście swoje uwagi, prośby i sugestie. Jeśli pojawiała się krytyka, to była konstruktywna, a nie miała formy hejtu, o którym mówiłem podczas spotkania.  Dziękuję każdemu prelegentowi za zaangażowanie, za przygotowanie prezentacji, za dzielenie się swoją wiedzą. Tomek Ciesielski, Joanna Gałązka, Barbara Czyżowicz, Magdalena Sobolewska, Ewa Gryguc, Katarzyna Wnękowska, Łukasz Molski – serdeczne dzięki! Tegoroczne spotkanie odbyło się dzięki Waszemu zaangażowaniu! Pozwolę sobie odesłać do tematów prelekcji, które zostały wygłoszone, aby nie pisać o tym jeszcze raz ? Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.  […]

Twój komentarz