Usługi ogrodnicze Warszawa

Usługi ogrodnicze na wagę złota. To nie żart! Nie łatwo znaleźć firmę, która świadczy wysokiej jakości usługi ogrodnicze, którą możemy zostawić i powierzyć jej nasz ogród balkon i taras z pełnym zaufaniem. To powinny być osoby, które wiedzą gdzie przyciąć, jak nawieźć, kiedy wykopać, kiedy zasadzić, jak zrobić, jak doprowadzić do kwitnienia. Jest to szeroka wiedza specjalistyczna. Czasem amatorskie działania mogą przynieść więcej szkody, dla tego zachęcam do korzystania z profesjonalnych usług ogrodniczych.
usługi ogrodnicze Warszawa
usługi ogrodnicze

Usługi ogrodnicze Warszawa, usługi Ogrodnicze Poznań czy Wrocław – bez względu na lokalizację powinny być świadczone przez specjalistów, osoby z wykształceniem kierunkowym, osoby które są na stałe związane z ogrodnictwem czy architekturą krajobrazu.  Panów Kazików, Mirków jest cała masa. Przyjdą, zrobią szybko byle jak, i co najważniejsze tanio! bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ale czy to jest najważniejsze? NIE, Remont też można zrobić tanio – czy będziemy szczęśliwi – przez jakiś czas tak! Aż do moment kiedy tapeta nie zacznie odpadać, farba nie zacznie się łuszczyć, podłoga wybrzuszać i nagle się okazuje, że z powodu naszej chęci oszczędzania wyjdzie więcej złego niż dobrego. Przykładów można mnożyć na potęgę, ale nie muszę daleko sięgać…

saw-cut-87101_1920

Leśna działka, stary drzewostan, dużo uschniętych pędów, konarów, gałęzi. Wśród drzew stoi dom. Właściciel prosi o oczyszczenie drzew z uschniętych konarów. Dostaje wycenę. Nagle pojawiają się problemy.

–  A czemu tak drogo?

– Bo tyle kosztują profesjonalne usługi świadczone przez firmę, która ma uprawnienia prac na wysokości.

Klient się wycofuje i rezygnuje. Myślę sobie OMG! Po miesiącu wraca z prośbą o szybkie oczyszczenie drzew. Czemu? Na posesji znajdowało się miejsce zabaw dla dzieci inwestorów na który spada konar niszcząc plastykowy domek łamiąc go doszczętnie. A co gdyby było tam dziecko? Rodzina? Teraz odpowiedz sobie na pytanie – Czy warto oszczędzać?  To na szczęście jeden z przypadków, który kończy się dobrze, bo nikomu nic się nie stało. Sami musicie zdecydować co jest ważniejsze. Do rozpatrzenia macie dwie opcje:

1. Usługi ogrodnicze – Szybko i tanio – pieniądze wyrzucone w błoto!

w tym pakiecie znajdziecie cała masę niedoróbek. Trawa przy krawężniku niedokoszona, kostka na podjeździe obrośnięta, rośliny niepodparte, ziemia rozsypana, grabie połamane, papieros za papierosem kiedy właściciel nie widzi, odpadki wkopane w rogu ogrodu, rośliny rzucane i łamane i cała inna masa rzeczy, które są robione przez udawanych profesjonalistów. Ta oszczędność może nas więcej kosztować niż nam się wydaje. Pan Heniek uzna, że jak dowali więcej nawozu, to roślina szybciej urośnie. Więc sypie kilogram azofoski pod 15 letnią glicynię, która od wielu lat pięknie rośnie i kwitnie. Jakie zaskoczenie, jakie duże oczy robi właścicielka kiedy nie zaczyna rosnąć… tyle lat starań, dbania o nią, zabezpieczania na zimę… A wszystko dzięki jednej wizycie Pana Heńka – tak się kończy chęć naszego oszczędzania.

2. Usługi ogrodnicze szybko i solidnie – warto zapłacić

Tu dla mnie najważniejsze jest poczucie, że jak wchodzi się po zakończonej pracy do ogrodu, na balkon czy taras ma się poczucie, że wszystko jest zrobione. Nic nie kłuje Cię w oczy. Trawnik równo obcięty i dosiany, kostka oczyszczona, rośliny posadzone, śmieci spakowane i zebrane w jednym miejscu. Podłoga na tarasie umyta, donice i skrzynie czyste, rośliny przycięte – chaos ogarnięty a efekt pracy ogrodnika jest widoczny gołym okiem. Mamy pewność, że nawóz za który zapłaciliśmy został wykorzystany a pieniądze były inwestycją.

Co zrobić? skorzystaj z usług profesjonalnej firmy ogrodniczej. Zapytaj znajomych czy mogą kogoś sprawdzonego polecić?
Czy to daje gwarancję sukcesu?

z pewnością większą niż usługa Pana Heńka, którego nie pociągniecie do odpowiedzialności jak coś spartoli. Wspomniany solidny ogrodnik z firmy, to większa gwarancja tego, że świadczone usług mogą być objęte „gwarancją” pod warunkiem, że zostanie podpisana umowa lub zakres prac zostanie określony w mailu. Pamiętajcie o tym, aby jasno określać zakres pracy i sygnalizować to, czego oczekujecie od wizyty ogrodnika w swoim ogrodzie, na balkonie czy tarasie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz