W-OGRODZIE.COM

– Kim chcesz zostać kiedy dorośniesz?

– Zostanę Ogrodnikiem…

w-ogrodzie.com Wojciech Wardecki
w-ogrodzie.com Wojciech Wardecki

Czym się zajmuję?

Prowadzę prężnie działającą i rozwijającą się firmę ogrodniczą, która zajmuje się projektowaniem, zakładaniem, pielęgnacją ogrodów, tarasów i balkonów. Równolegle do działań firmowych prowadzę bloga i  fanpage’a. Administruję fora dyskusyjne i grupy o tematyce ogrodniczej na facebooku. Prowadzę także warsztaty ogrodnicze. Jestem też stałym gościem w „Pytaniu na Śniadanie”, gdzie z widzami programu, dzielę się wiedzą, jak uprawiać i pielęgnować rośliny. Piszę też artykuły i porady do gazet ogrodniczych. Na swoim fanpage’u na facebooku, poza poradami, dzieleniem się wiedzą organizuję konkursy ogrodnicze – w najpopularniejszym „Flower Power” w 2015 roku brało udział ponad 112 tys. osób. Mam też przyjemność współorganizować Spotkania Blogerów Ogrodniczych podczas największych w Polsce wystaw branżowych. Jest to wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE” w Warszawie i Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Mam także bardzo ambitne plany na przyszłość.

Gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobyłem w warszawskim Zespole Szkół Ogrodniczych im. Edmunda Jankowskiego, uzyskując tytuł technika ogrodnika. Egzamin zawodowy w tej szkole zdałem z wyróżnieniem – jako jedyna osoba w jej blisko 80-letniej historii. Swoją pasję ogrodniczą pogłębiałem później na studiach ogrodniczych.

Wiedzę praktyczną zdobywałem na przestrzeni wszystkich lat nauki, a także po jej zakończeniu, przy realizacji autorskich projektów dla właścicieli ogrodów i tarasów, jak i dla firm i wspólnot mieszkaniowych, gdzie byłem autorem i realizatorem projektów.

Prowadzone inicjatywy

Swoje kroki postawiłem także w mediach społecznościowych – w tym czasie powstał BLOG ogrodniczy i Fanpage na Facebooku.

Podczas jego prowadzenia, stałem się pomysłodawcą i organizatorem wielu przedsięwzięć związanych z ogrodnictwem, w tym licznych konkursów, które cieszyły i wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem innych pasjonatów ogrodnictwa. Zacząłem też zajmować się promocją różnego rodzaju wydarzeń ogrodniczych, w tym wystaw i targów, które relacjonowałem dla tych, co nie mogli odwiedzić ich osobiście. Byłem także współorganizatorem Pierwszego Spotkania Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu

Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych stało się możliwe spełnianie marzeń osób, które chciałyby mieć piękny ogród, taras czy balkon tonący w kwiatach i pachnący ziołami.

Od 2016 roku jestem ekspertem ogrodniczym firmy Tomaszewski Sp. z o. o. największego producenta rośłin doniczkowych w Polsce.

img_0910