Zapraszam Wszystkich do zobaczenie ciekawych imprez ogrodniczych jakie mają miejsce w czerwcu i jakie ja osobiście polecam i wziąłbym udział. Niestety nie we wszystkich dam radę uczestniczyć, ponieważ nie posiadam daru teleportowania się 😉 Ale może któraś, odbywa się w Waszej okolicy.

plantpolfirma PLANTPOL – Co 2 lata firma organizuje w Zaborzu Dni Otwarte, w których uczestniczy ponad 1500 osób z branży ogrodniczej. Na wystawie prezentowana jest cała kolekcja roślin marki Plantpol, ciekawe aranżacje i kompozycje, a także nowości. Podczas ostatnich Drzwi Otwartych największym zainteresowaniem cieszyły się: najszybciej rosnąca czarna trawa pennisetum ‘Vertigo’, ‘SunPatiens’ (niecierpek, dobrze tolerujący słońce i deszcz), ‘Supertunia Vista’ (bardzo szybko rosnąca petunia, odporna na niekorzystne warunki pogodowe), hibiscus ‘Summerific’ (bagienny hibiskus o pięknych, wielkich kwiatach), pelargonia ‘Champion’ (mieszaniec pelargonii peltatum z zonale) oraz begonia ‘Dark Elegance’ o pięknych, czerwonych kwiatach na tle ciemnego ulistnienia.

Konwent Blogosfery Ogrodniczej – WYDARZENIE DLA LUDZI O ZIELONYCH SERCACH
Jeśli tak jam my kochacie rośliny, ogrody i zachwycacie się pięknem otaczającego nas świata, to Ogólnopolski Konwent Blogosfery Ogrodniczej jest wydarzeniem, na którym z pewnością spotkacie mnóstwo osób o zielonych sercach! Poznań, na dwa letnie dni – 30 czerwca i 1 lipca – stanie się centrum blogosfery ogrodniczej, którego fenomen tkwi w możliwości spotkania się z najpopularniejszymi blogerami, spędzenia z nimi piątkowego wieczoru i całej, niezwykle merytorycznej soboty.

Wielka promocja w sklepie firmowym TomaszewskiWielka promocja w sklepie firmowym Tomaszewski – Wielka promocja na cały asortyment w sklepie firmowym TOMASZEWSKI. Promocja trwa od 19 czerwca do 25 czerwca 2017 roku.  Promocją objęty jest cały, pełnowartościowy asortyment w sklepie Tomaszewski przy Al. Krakowskiej 205/211 w Warszawie. Każda osoba, która przy kasie powie hasło „Ładne kwiatki” i pokaże grafikę z promocji, otrzyma rabat wysokości 20% na całe zakupy (dotyczy to: roślin, doniczek, osłonek, nawozów i innych produktów dostępnych w sprzedaży)

https://web.facebook.com/warszawawkwiatach?_rdc=1&_rdrWarszawa w kwiatach i zieleni – Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską (whiteplate.com) to tylko kilka punktów programu konkursu „Warszawy w kwiatach i zieleni”, który właśnie wystartował.

Ogrodowe odkrywanie 1 – wykład i warsztaty – Co tak naprawdę pod ziemią robi dżdżownica, ile nóg ma stonoga, na kogo czyha wij, a kim jest turkuć podjadek?
Zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym spotkaniu przyrodniczym „Zadziwiające życie glebowych bezkręgowców – znaczenie bezkręgowców dla krążenia materii w ekosystemach”, podczas którego uczestnicy poznają kryjące się w ziemi bezkręgowce, a co więcej dowiedzą się: jak te zwierzęta wyglądają, jak je znaleźć, czym się żywią i jak radzą sobie w ciemnych, wąskich tunelach. Zajęcia mają charakter familijny i skierowane są uczestników w wieku 6+; odbędą się w Pracowni Edukacji (pierwszy budynek od strony Al. ujazdowskich)

Wisła nad Wawrem – spacer z Dziką Ochotą – Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich, którzy zostają w Warszawie na weekend, na arcyciekawy spacer z Igorem Siedleckim z zespołu Dzikiej Ochoty. Dowiemy się wiele na temat nadwiślańskich łęgów.
Jak poradzić sobie z okresowym zalewaniem? Jak żyć w środowisku, w którym w każdej chwili może porwać Cię silny, rzeczny prąd? Czy lepiej mieć gruby, twardy pień, czy może zginające się łodygi i szybko rosnąć? Czy są jakieś plusy, jeżeli rośnie się nad rzeką? Jakie gatunki drzew można tu spotkać? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć, spacerując po nadwiślańskim łęgu.  Zapisy i informacje: 503 344 803; aredzisz@wck-wawer.pl  Koszt: 10 pln (dorośli); 5 pln (dzieci 3-13 lat)

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Twój komentarz