Wypożyczalnia choinek – proekologiczny świąteczny trend

Wypożyczalnia choinek? Pisałem już o choinkach plastikowych, drzewkach w doniczce i ciętych. Opowiedziałem o ich zaletach i wadach. Udzieliłem porad czym się kierować przy ich wyborze. Na rynku pojawił się nowy trend polegający na proekologicznym podejściu do drzewek świątecznych – wypożyczalnia choinek.
Wypożyczalnia choinek
Wypożyczalnia choinek

Wypożyczalnia choinek to proekologiczny świąteczny trend. Choć taki rodzaj wykorzystywania drzewek świątecznych dopiero u nas raczkuje, w innych krajach jest już praktykowany. Wypożyczalnie choinek można spotkać w Wielkiej Brytanii, USA czy Kanadzie. Teraz także i Polacy mogą z nich skorzystać.

Po co wypożyczać choinkę?

Co roku ponad 5 mln choinek jest wycinanych na święta Bożego Narodzenia. Wiele z tych drzewek wycinanych jest nielegalnie. A wszystko po to, aby na kilka tygodni przyozdobić wnętrza naszych domów. W tym czasie choinki te mogłyby żyć, produkować dla nas tlen i cieszyć oko miłośników przyrody. Dlatego powstała alternatywa, która zyskuje fanów na całym świecie – wypożyczalnia żywych choinek w doniczkach. Jest mnóstwo powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka.

wypożyczalnia choinek

Zalety wypożyczenia drzewka:

Niewątpliwie biorąc pod uwagę fakt, że co roku wycinanych jest 5 milionów choinek, których pochodzenie nie zawsze jest legalne, alternatywa wypożyczania drzewek daje im szansę na przeżycie, stwarza możliwość ograniczenia ich nielegalnego pozyskiwania.

To dobry pomysł, aby zaoszczędzić na święta i zachować tradycję żywej choinki. Niewątpliwie dużą zaletą jest otrzymanie drzewka bez konieczności wychodzenia z domu, a po zakończonych świętach zostanie ona odebrania i przewieziona do przechowalni w której zaczeka do przyszłego roku. Po zwrocie drzewka, istnieje możliwość wypożyczenia go także na kolejne święta, obserwując jak drzewko się zmienia na przestrzeni upływającego czasu. Wypożyczalnia zapewnia o dostawie drzewka, które jest ukorzenione, pochodzi z legalnego źródła. A co najważniejsze – to w 100% polski produkt!

Ile kosztuje wypożyczenie choinki?

Wypożyczalnia choinek

 

Koszty wynajmu drzewka uzależnione jest od gatunku i jego wysokości. Wypożyczalnia choinek oferuje m.in. jodły kaukaskie w pojemniku, wysokości do 160cm (koszt około 125zł), świerk zwyczajny wysokości 250-300cm (koszt około 290zł),  świerk kłujący 180-200cm (koszt około 185zł). Do kosztów wypożyczenia drzewka należy doliczyć koszt dowozu i odbioru. Szczegóły TUTAJ.

Aby choinka świąteczna dobrze wyglądała przez całe święta i ładnie się prezentowała musimy przestrzegać pewnych zasad, które gwarantują nam sukces.

Zasady dbania o drzewko:

Wypożyczalnia choinek

Decydując się na wynajem drzewka, korzystający z usługi jest zobowiązany przestrzegania pewnych zasad. Oto kilka z nich:

  • Ustawiając je w pokoju, należy zwrócić uwagę, aby stało jak najdalej od kaloryfera lub innego źródła ciepła. Drzewka nie wolno stawiać bezpośrednio na podłożu z systemem ogrzewania podłogowego.
  • Należy pamiętać o podlewaniu – przynajmniej 5 razy w ciągu całego okresu wypożyczenia choinki.
  • Zabrania się wykonywania czynności ingerujących w wygląd choinki jak: ścinanie stożka wzrostu, wycinanie gałęzi, usuwanie igieł z pędów.
  • Podczas wieszania i zdejmowania ozdób wymaga się ostrożności, aby nie łamać gałązek. Dotyczy to w szczególności ozdób ciężkich lub uszkadzających pączki.
  • Zabrania się sprejowania drzewka jakimikolwiek preparatami: nabłyszczającymi, koloryzującymi czy imitującymi śnieg (w spreju).

Gdzie można wypożyczyć takie drzewko?

Wypożyczalnia choinek umożliwia złożenie zamówienia online na firmowej stronie internetowej, przez telefon czy na miejscu w wypożyczalni, która ma swoją siedzibę na terenie Centrum Ogrodniczego w Warszawie.

Czy wypożyczalnia choinek ma szansę na sukces?

Jestem przekonany, że tak. Jest to alternatywa do ciętych drzewek, których żywotność jest bardzo krótka. Drzewko z wypożyczalni choinek posiada dobrze rozwinięty system korzeniowy w przeciwieństwie do drzewek w doniczkach, których korzenie są mocno przycinane aby się w niej zmieściły. To także alternatywa dla osób zapracowanych i zabieganych. Sam mam zamiar skorzystać w tym roku z takiej usługi. A wszystko z powodu zabiegania i braku czasu na ogarnięcie drzewka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

  1. Ocal swiateczne drzewko! 5 ml choinek rocznie idzie pod topor. Wypozycz nie scinaj! Zrob cos dobrego w te swieta dla siebie i dla swiata. Maly gest? Wielkie zmiany zaczynaja sie od malych krokow.

Twój komentarz