Holistic Clinic w Warszawie

W 2015 roku rozpoczęliśmy prace projektowe przy powstającej nowej topowej klinice medycyny estetycznej Holistic Clinic w Warszawie, należącej do dr Krzysztofa Gojdzia, który jest uznanym lekarzem medycyny estetycznej wśród gwiazd i celebrytów. Podczas tej współpracy nauczyliśmy się całkiem nowych rzeczy i trafiliśmy na klienta, który jest niezwykle dokładny w tym co robi, wymaga dużo od siebie, ale także od wszystkich osób, z którymi współpracuje.  
Holistic Clinic
Gabiony – Holistic Clinic

Holistic Clinic – pierwotnie projekt wyglądał zupełnie inaczej niż ten, który powstał ostatecznie. W miejsce traw zostały posadzone derenie, jukka została zastąpiona berberysem, jako drzewa do donic zostały posadzone iglaki, a z tyłu kliniki została zasadzona wiśnia osobliwa ‚Umbraculifera’. Mimo zmian, efekt końcowy zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Pojawił się kolor, soczysta zieleń, porządek. Zamiast pospolitego otoczaka został wykorzystany kamień o nazwie kora kamienna.

Holistic Clinic

Zamiast pospolitego żywopłotu z tui został posadzony DEREŃ BIAŁY w dwóch odmianach, które będą stanowić akcent kolorystyczny w bezlistnym okresie. Ważne, aby unikać najprostszych rozwiązań, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Staramy się sięgnąć dalej. Może dereń jest bardziej czasochłonnym rozwiązaniem, ale dla takiego klienta, jak dr Krzysztof Gojdź, który przywiązuje ogromną wagę do estetyki i jakości, łamanie schematów jest na porządku dziennym.

Holistic Clinic

W dużych donicach posadziłem iglaki, które zimą zostaną ozdobione lampkami świątecznymi i w okresie Bożego Narodzenia będą dodatkową dekoracją.

Holistic Clinic

Holistic Clinic
Pierwotny projekt Holistic Clinic

Projekt Holistic Clinic powstał we współpracy z pracownią Fajne Ogrody, prowadzoną przez Annę Stachurską. Aniu, z tego miejsca chciałem Ci serdecznie podziękować za kolejny wspólny projekt i fantastyczną współpracę!

fajne ogrody

PODOBNE ARTYKUŁY

2 Komentarze

  1. […] Dekoracyjne pędy spotykamy także u wierzby płaczącej, która dorasta nawet do 20 metrów wysokości. Jej pędy są złocistożółte, wiotkie i przewietrzające. Idealnie nadaje się do dużych ogrodów nad zbiornikami wodnymi. Po zgubieniu liści jesienią jej pędy stanowią piękny kolorystyczny akcent.  Rośliny o dekoracyjnych pędach – dereń Absolutnie niezastąpionym krzewem o dekoracyjnych pędach jest dereń biały. Spotykamy odmiany o pędach żółtych, zielonych czy karminowoczerwonych. Derenia cechuje duża odporność na warunki miejskie, szybkie tempo wzrostu i tolerancja na cięcie. To roślina stworzona dla początkującego ogrodnika. Co najważniejsze, to także niezwykła dekoracja ogrodu jesienią i zimą, gdy wszystkie rośliny gubią liście. Osobiście wykorzystałem tę roślinę przy realizacji projektu kliniki Dr Krzysztofa Gojdź26 w Warszawie. […]

Twój komentarz