Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM

Szykują się szeroko zakrojone zmiany w W-OGRODZIE.COM, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Pierwsza zmiana dotyczy tzw. rebrandingu marki, czyli identyfikacji wizualnej. Choć decyzja o zmianie m.in. logotypu przyszła mi z pewnym oporem, dopiero teraz zrozumiałem, co czują bohaterzy programu „Kuchenne rewolucje”, kiedy ich dziecko musi przejść metamorfozę, zmienić się, rozwinąć skrzydła.

Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM

Rebranding firmy W-OGRODZIE.COMCzęsto nie dostrzegamy pewnych błędów i rzeczy, które należy poprawić. A kiedy już je zobaczymy, kiedy ktoś wskaże nam, gdzie jest popełniany błąd, należy działać i modyfikować. Wielokrotnie powtarzam słowa, że „tylko krowa zdania nie zmienia”, a ja krową nie jestem – ani świętą, ani mleczną. Co najwyżej byczkiem 😉

Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM

Jaki jest najlepszy czas na zmiany, jeśli nie teraz? Zwłaszcza, że zbliża się Nowy Rok! Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM – poniżej przedstawię Wam pokrótce, jakie nastąpią zmiany.

Nowy logotyp, z którego jestem bardzo dumny, jest jedynie małym elementem – można powiedzieć, że tylko wierzchołkiem góry lodowej. Na markę W-OGRODZIE.COM składa się znacznie więcej czynników, które czynią ją wyjątkową. Do tej pory nie były jednak należycie eksponowane.

Nowy logotyp, w odróżnieniu od większości logotypów na rynku ogrodniczym, jest koloru czerwonego. To najgorętsza ze wszystkich barw. Kolor życia, emocji i skrajnych uczuć. Uznawany za kolor ponad kolorem. W Polsce jest przede wszystkim identyfikowany jako kolor miłości – w dowód głębokiego i gorącego uczucia kupujemy czerwone róże, a symbolem walentynek są czerwone serca. To kolor kojarzony z pasją; domeną czerwieni jest życie, piękno i witalność. Czerwień symbolizuje pewność siebie, dobre funkcjonowanie w codzienności, rozwój osobowości.

logo-do-nanoszeniaW nowym logotypie znajduje się także liść wyjątkowo pięknej paproci – wietlicy japońskiej (Athyrium nipponicum), która dla odmiany wprowadza harmonię i równowagę.

Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM

Rebranding to nie tylko nowy logotyp. Jest on zaledwie jedną ze zmian, jakie wprowadzone zostaną w firmie. Modyfikacji ulegnie jej strategia. Celem jest zmienianie świata na lepsze. Czynienie go piękniejszym. Jeśli chcemy zacząć zmieniać świat, to zawsze trzeba zacząć od siebie. Firma W-OGRODZIE.COM zamienia się w szeroko rozumianą pracownię ogrodniczą – rozwinięta zostanie Pracownia Architektury Krajobrazu, a rozszerzeniu ulegnie zarówno zakres usług ogrodniczych, jak i obszar, na jakim usługi te będą realizowane. Duży nacisk zostanie położony na edukację i szerzenie dobrych praktyk ogrodniczych. Czeka mnie dużo pracy, jednak poprzeczkę stawiam sobie wysoko. Nie mam zamiaru nisko skakać ani obchodzić przeszkód, bo nie o to chodzi! 😉

Rozszerzony zostanie sektor doradczy dla innych firm z branży ogrodniczej. Niedługo podzielę się z Wami szczegółami dotyczącymi tego wątku, bo jest on mi bardzo bliski.

Mam nadzieję, że podobają się Wam zaplanowane zmiany 🙂

PODOBNE ARTYKUŁY

Jeden komentarz

  1. […] Dużo starań przykładam do tego, aby firma była widoczna. Nie ograniczam się tylko do działań związanych z ogrodnictwem, ale sięgam dalej. Angażuję się w liczne przedsięwzięcia, organizuje konkursy i spotkania, motywuję ludzi do działania, występuję w TV. O zmianach zachodzacych w firmie pisałem już wcześniej w poście p.t.  Rebranding firmy W-OGRODZIE.COM […]

Twój komentarz